SPORT CAMP: весело, активно, захопливо

Протягом липня й серпня діє оздоровчо-освітній проект «Активне літо з «Паростком»». Його ціль — соціальна та освітня реабілітація після тривалого карантину і, звісно, змістовний відпочинок на природі. 


Програма для  молодших школярів — це дводенні тематичні кемпи, які тренують навички самостійності, активного читання, позитивної комунікації та здорового способу життя на природі.


Щойно завершився SPORT CAMP. Його учасники змогли не лише оздоровитися завдяки рухливим активностям в екологічно безпечному районі Полтави, а й по


На них чекали різні види спортивних змагань – командні естафети, турніри з футболу та баскетболу. Для тих, хто виборов звання переможця, команда виготовила справжні медалі, тож їх нагородили як чемпіонів.


Крім того, цей кемп став хорошою можливістю дізнатися про Олімпійські ігри: з чого все почалося, коли і де відбулися найперші, як змагалися в давнину. Ці знання малюки отримали завдяки часу затишного читання. 


А ще вони дізналися про те, коли й де будуть наступні Олімпійські ігри.


Такі знання допомагають розуміти світ, дають можливість відчути себе його частиною та спонукають до нових відкриттів. А досвід командної роботи, який кожен здобував під час спільних активностей, є незамінним для побудови стосунків та соціалізації.


Попереду англомовні кемпи — за книгами про Гаррі Поттера та Чарлі й Шоколадну фабрику, природничі, коли вивчатиметься рослинний і тваринний світ рідного краю, а зараз триває INDIAN CAMP. Юні сміливці тренуються бути сильними та спритними, як легендарні індіанці Північної Америки.


Записатися на наступні програми й дізнатися більше можна за телефоном 0689320637.  
Активне літо з «Паростком» триває, а це значить, що є можливість приєднатися і знайти для дитини нові способи захопленого відкриття світу!

Awareness. Responsibility. Action

Тренінг з такою назвою організувала ГО Педагогічний центр «Академія» за підтримки благодійного німецького фонду EVZ та організації EUROPEANS FOR PEACE – Network group. А учасниками стали молодь та школярі нашого міста. І серед них учні та випускники нашої школи.

Говорить організатор тренінга Олександра Говорова: «На сумці з цього фото написано: “Як я можу бути певним, що цю сумку виготовили не діти?” А й справді — як? Як впевнитися, що джинси, светри, футболки, шкарпетки, плаття, кепки, кросівки, які ми вдягаємо, не зроблені руками дітей чи дорослих людей,щ змушених бути рабами? За останні десятиліття сотні відомих компаній засудили за використання рабської праці, але ситуація поки що не змінилася. І нас це теж стосується, бо ми споживаємо її «плоди». Але якщо так, то в наших силах і змінити це — саме тому було організовано цей тренінг».

Учасники не тільки дізналися про рабство в сучасному світі, його причини та наслідки, але й знайомилися з різними способами переробки та повторного використання одягу.

Перший день був присвячений зануренню в тему сучасного рабства: як воно представлене у сучасному світі, в яких галузях використовують рабську працю, в яких умовах і де працюють раби. Дізналися назви брендів, які піднялися за рахунок рабської праці і поміркували, яким чином кожен може вплинути на цю ситуацію. І дійшли до висновку, що необдуманою покупкою брендових речей, нераціональним використанням одягу кожен долучається до проблеми використання рабської праці.

Другий день було присвячено практичним діям — спершу відбувся ярмарок обміну речами, а потім настала черга воркшопів із відновлення одягу та його переробки.

Діляться враженнями учасники тренінгу:

«Це був справжній виклик моєму звичному сприйняттю ситуації».

«Мені дуже сподобалося реконструювати одяг».

«Дуже цікаво було виготовляти килимочки зі старого одягу так, як це робили наші бабусі».

«Відколи дізналася, як виготовляються речі різних брендів, я зовсім інакше ставлюся до такого явища, як мода».

«Бути сучасною людиною означає економити ресурси. Дякую за навчання!»

Про шляхи рідної землі та шкільну атмосферу

Шляхами рідної землі у даль далеку…

Нещодавно команда відважних туристів повернулася з триденного походу Полтавщиною, який став найгучнішим акордом червневих освітніх експедицій. Скільки було спогадів, скільки вражень!

Ось як до учасників походу звернулася випускниця минулого року, яка нині студіює бізнес-освіту в Амстердамі Марія Дмитрієва:

«Щиро дякую усім організаторам походу, а учасникам вдячна за гостинний прийом у свою команду. Тепер мені є чим пишатися і є що розповісти про це літо.

Так співпало, що рівно рік тому я випустилася зі школи. Кожен випускник трішки хвилюється: а що ж тут буде, коли я закінчу навчання? Хто візьметься за мій проект, хто стане шкільним лідером та активом? 

І після походу я побачила нове обличчя школи, новий актив і нових лідерів. Це викликало особливу гордість та радість.

Тимуре, ти в багатьох випадках брав відповідальність, і сподіваюся, що зовсім скоро ти станеш тим лідером, про якого згадуватимуть менші зі словами: «Він мій найкращий капітан!»

Дякую Валері і Соні. Це неймовірно — бачити, як у вас народжуються ідеї і як ви гуртуєте всіх для їх втілення.

Дякую дівчаткам: Альоні, Лізі та Софійці за розуміння, що в поході треба допомагати товаришу добрим словом і смачненьким.

Дякую Ілоні Володимирівні. Рефлексія, яку ви провели після найдовшого і найскладнішого маршруту, нагадала мені найтепліші шкільні вечори. Я впевнена, що для багатьох учнів ви станете взірцевим наставником.

Дякую Сашкові за гітару, за пісню “Вершина”, вона для мене тепер асоціюватиметься з тобою. Сподіваюся, що коли прийду до вас наступного року, я заспіваю разом з тобою з десяток наших шкільних пісень.

Дякую захисникам нашого похідного вогнища Гені та Максу. Нам завжди було тепло — фізично і на душі — завжди було смачно.

Хлопці 5-го та 6-го класу: Коля, Давид, Валера, Макс молодший, Вова! Ви справжні енерджайзери! Коли в гурті є такі жваві молодші, це створює особливу енергію і атмосферу. Те, як ви купалися у річці, просто неймовірно. За цим можна було б спостерігати годинами і підписати «щасливе дитинство».

Я натхненна вашими обличчями та роботою й дуже рада, що пішла в похід саме з вами, бо ви показали мені, яка зараз у школі панує атмосфера. 

Всім, хто не пішов у похід, бажаю випробувати себе ще раз. 

І переконатися, що ми дійсно найкращі, коли ось так — разом, командою — долаємо труднощі, піклуємося один про одного і створюємо щось для інших».

Нашій школі — 26!

10 червня нашій школі виповнилося 26 років. Ось як ми відсвяткували цей особливий день.

Розпочався  він з зустрічі біля школи, морозива та веселих ігор, які миттєво  підняли всім настрій! 

А далі всі гуртом під звуки гітари поїхали до «Сенегалу». Це не далека африканська країна, а чудова турбаза під Полтавою на березі Ворскли.

Вже на місці кожен клас зачитав свій теплий лист школі та вручив подарунок — розробку проекту, який буде здійснювати цього року. Адже найкращий подарунок — це крок у майбутнє. Серед проектів: “Рослини проти радіації” – 5 клас, “26 шкільних соняхів” – 6 клас, “StopВірус”, “Шкільний ансамбль” – 7 клас, “Поширення позитивних практик” – 8 клас. Коло експертів присудило, що кожна ідея варта втілення та потребує негайних реальних дій.

Далі настав час  історичного марафону. Там усі змогли пригадати історію школи та записати відео літопис цього року. 

В такий спекотний день не обійтися без купання, тож дружно запірнули в річку, а потім усіх чекав обід.

А далі — святкові уроки: відкривали поезію почуттів, вчилися складати задачі, вирішували завдання англомовного квесту, малювали карту, ховали й шукали за нею скарби! 

Доказом того, що хімія та фізика оточують нас зусібіч, стали “Уроки на шампурі”, на яких дізналися, які реакції відбуваються під час приготування шашлику і які речовини беруть у них участь. Кожен клас навчився готувати  маринад: як виявилося, можна маринувати м’ясо і в мінеральній воді, і в кефірі, і в свіжому соку з цибулі! 

Далі настала черга фізичних реакцій, бо ми готували вугілля для мангалів — там теж виявилося безліч цікавих нюансів.

Коли все було готове, а всі накупані та награні веселою ігротекою, розпочалася святкова вечеря. Вітали одинадцятикласники Сашка Супрунця, який народився в один день зі школою, ділилися спогадами та вдячностями.

Так і минув наш день – і хоча в ньому було безліч справ, здалося, що промайнула лише мить. 

Особливо радісно було бачити наших випускниць Лєні Привалову, Іру Литовку, Наташу Дмитренко, Лізу Попову та Машу Дмитрієву.Наша шкільна родина знову зібралася разом!

Текст: 7 клас

Фото: Єлизавета Попова

В нашу команду запрошуємо вчителя початкових класів

Робота в нашій початковій школі спрямована на створення гармонійного освітнього середовища, основою якого буде педагогічно вивірена взаємодія учнів та вчителів. Ви станете і другом та наставником для учнів, і надійним партнером для батьків в проектуванні особистісного розвитку їхніх дітей. Зокрема, серед ваших завдань буде:

·  активне створення освітнього простору;
·  вибудова індивідуалізованої стратегії розвитку кожного учня;
·  мотивація та наснаження учнів до активної позиції в здобутті освіти;
·  інформування батьків про успіхи, цілі та зони зростання учня.
·  забезпечення досягнення освітніх цілей (learning outcomes) шляхом участі учнів  у соціальних проектах та шкільних справах.

Вимоги:

· сформованість особистісно орієнтованої педагогічної позиції;
· особистісна зрілість, незалежність суджень, самостійність у прийнятті рішень;
· належний рівень комунікативної культури та прихильність до морально-етичних цінностей;
· здатність до освоєння освітніх технологій;
· здатність до командної роботи;
· проходження навчання для інтеграції в освітню систему закладу.

Що ми пропонуємо:

· офіційне працевлаштування;
· оплачувані лікарняні та відпустки;
· надійність та людяне ставлення адміністрації, командна підтримка;
· розвиток здатності до інноваційного мислення та підприємництва;
· участь у тренінгах професійного удосконалення та формування компетентностей;
· стипендія на навчання членів родини в школі та її підрозділах;
· оплачувані закладом обіди;
· робота в затишній творчій атмосфері;
· можливість участі в міжнародних подорожах і проектах.

Надсилайте своє резюме та кілька слів про те, чому вам цікаво працювати з нами, на schoolparostok@gmail.com, і ми зателефонуємо найближчим часом.

Час поетичної вдячності та визнання

Сьогодні відбувся літературний вечір “Рядки, обпалені війною”. Читати напередодні Дня Перемоги поетичні свідчення нащадкам від героїв Другої світової – це шкільна традиція. А сьогодні переконалися, що школа – це не стіни. Бо хоча зустрілися на zoom-конференції й читали вірші віддалено, відчувалися трепет і єдність.

Ця справа – частина соціального проєкту «Поетичні світи» одинадцятикласниці Насті Артюх. Вона підібрала вірші, склала сценарій і навіть тренувала декламацію молодших одношкільників.

Кожен учень підготував читання вірша: лунали рядки Бориса Олійника, Костянтина Симонова, Сергія Орлова, Ліни Костенко, Юрія Левітанського. Учні 11 класу підготували декламацію шести глав знаменитої поеми Олександра Твардовського «Василий Теркин».

Діляться враженнями шестикласники:

– Це було дуже атмосферно! Цей вечір запам’ятається у моєму серці надовго, – говорить Микола Дмитрієв.

– Як мені сподобалися вірші! В мене аж мурашки по шкірі пробігали! Настільки чудові, що аж зазирнути хочеться туди, де воювали ці люди!
Нам багато чого розповідали, навіть старі фото показували! Дуже цікаво…
В моєму вірші розповідається про медсестру, яка рятувала бійців, що воювали за нашу країну. Юлія Друніна, так звали поетесу, не тільки про себе розповідає, а й про всіх медсестер! – ділиться Маша Глуховська

– Я декламував дуже гарний, глибокий і сумний вірш про 22 червня 1941 року – «Тот самый длинный день в году». Хочу сказати нашим ветеранам, нашим героям – що про них пам’ятаємо! Ними пишаємося! І ніколи-ніколи не забудемо! – це слова Давида Бичкова.

У шкільному розкладі цей фрагмент значився як «Час поетичної вдячності та визнання».

– Після часу визнання і вдячності я хочу написати, що я вдячний всім людям, які змогли перемогти фашизм! І вчителям, які нас вчать, для того щоб ми змогли попередити повторення цієї біди. Вічна Слава переможцям! – це написав у шкільні групі у вайбері Слава Гребельний.

Великдень: заглиблення в культуру & підтримка традицій

Великодній період у школі – це зазвичай цілий комплекс освітніх завдань, бо відбувається освоєння важливого культурного коду людства. Це уроки культурознавства та українознавства, мистецтва та прикладних ремесел, історії та кулінарії. Цього року – все це онлайн, але, можливо, навіть в чомусь ширше, ніж зазвичай, бо до проєкту долучилися родини.

Юдея часів Ісуса – на уроках історії, євангельські сюжети у світовому живописі – на уроках мистецтва, українські великодні традиції – на українознавстві, писанкарство – на художній праці, великодня випічка – на кулінарії.

А наприкінці тижня школярі включилися в проєкт «Великдень по-справжньому: місія – зберегти традиції»

Мета цього проєкту – відтворити в родині якомога більше народних традицій, про які дізналися на уроках українознавства та втілити їх у життя родини.

Ось який виклик постав перед кожним:

#традиція1 наведіть лад у вашій оселі (приберіть мотлох та непотріб, зметіть пил, вимийте вікна, зніміть павутину, підметіть, помийте підлогу, переберіть шафи з речами та книгами і так далі) – все має сяяти чистотою!

#традиція2 долучіться до флешмобу від 8 класу (правила вони скинуть сюди та запостять до шкільної інсти)

#традиція3 раненько скупайтеся на Чистий четвер, щоб бути сильними та здоровими;

#традиція4 створіть власні писанки-шедеври, з різними символами та кольорами, вишукані та ажурні (не хвилюйтесь, у вас буде можливість навчитися)

#традиція5 долучіться до всеукраїнської ініціативи “Писаночка NOW” та розпишіть писанки разом з людьми з різних куточків нашої країни (це буде в суботу, 18.04 о 16:00)

#традиція6 створіть власний ошатний великодній кошик та напакуйте його смаколиками (пасками, крашанками, писанками, ковбасами та іншими смачними стравами). Не забудьте про красивий вишитий рушник чи святкову серветку)

#традиція7 посвятіть ваш великодній кошик (увімкніть онлайн-трансляцію святкової служби та щедро окропіть смаколики йорданською (водохрещенською) водою)

#традиція8 влаштуйте традиційну “битву крашанками” між членами своєї родини

#традиція9 розкажіть вашій родині про великодні звичаї та традиції, про символи Великодня та почитайте разом великодню легенду

Пропонуємо й читачам сайту доєднатися до великодньої атмосфери, переглянувши фотогалерею!

Літні та дистанційні проекти

Літні освітні майданчики

Запускаємо ЛІТНІ ОСВІТНІ МАЙДАНЧИКИ і запрошуємо учнів 1-11 класів! 

Місія проекту – освітня реабілітація школярів після карантину та корисне дозвілля.

Освітній майданчик діє за принципом спортивного. Тренажери – це активні заняття з шкільних предметів, а тренери – досвідчені вчителі-предметники.

Можна обрати рівень: корекційний, підтримуючий, просунутий.

Тривалість заняття – 4 години. 

Тренажери: математичний, мовний (англійська, українська), хімічний, фізичний, біологічний, історичний, читацький (літературний), географічний – можливі всі предмети шкільної програми. 

Можливо комбінувати в день два різних тренажера: до і після обіду.

Унікальні можливості: 

– заняття на свіжому повітрі; 

– найекологічніший район Полтави; 

– щоденні спортивні активності;

– можливість якісного харчування;

– до 5 учасників в групі.

Формуються групи на всі місяці літа, на будь-який термін, телефонуйте 0689320637 або +380995430676. 

Протягом літа діятиме програма для молодших школярів, а також дистанційна корекція знань та освітніх умінь. Охоче відповімо на питання!

Дистанційне навчання влітку

СИСТЕМНИЙ ТА ЩІЛЬНИЙ СУПРОВІД ВІДДАЛЕНОЇ РОБОТИ ШКОЛЯРА

Якщо вам важливо, щоб ваша дитина:

– реально пішла вперед в своїй освіті;
– бачила освітній сенс у завданнях, які отримує;
– щоб її самостійна робота була під щільним супроводом фахівців;
– щоб вона могла задати будь-яке питання хорошому вчителю і отримати грамотну відповідь на питання з будь-якого предмету;
– щоб роботи дитини були якісно перевірені та оцінені.

Запрошуємо школярів 1-11 класу долучитися до нашого дистанційного навчання!

Про деталі – телефонами 050-045-25-79, 097-399-48-47.

Уроки гітари

Уроки гітари для дітей від 7 років.
Індивідуальні та групові, вартість одного – 90 гривень. 
Умови: 
– бажання дитини;
– наявність інструменту; 
– передсплата за заняття.
Заявки приймаються на вайбер +380965747805, телефонуйти чи пишіть зараз, щоб узгодити час.

Як воно – навчатися дистанційно?

Рефлексією в школі завершується кожен день: і віддалений, і звичайний. І це допомагає кожному осмислити здобутки освітньої діяльності, а також знайти ресурси для просування вперед та побачити участь у своєму житті інших людей. Питання на рефлексію зазвичай різні, вони залежать від змісту шкільного дня та від задач, які стоять перед собою школярами. І огляд коротких повідомлень у вайбері вимальовує цілісну яскараву картину.

Взагалі цей період дистанційного навчання мене навчив не відкладати те, що я став все робити вчасно, і я пишаюся цим. Андрій Любічев, 7 клас

Сьогодні я змогла виконати все заплановане вчасно й навіть встигла попрацювати з класними проектами. Мені це вдалося завдяки самоорганізації, вмінню втрапляти в дедлайни та завдяки постійній включеності. Далі я буду надолужувати те, що нре встигла раніше. І звичайно, що покращувати свої оцінки з усіх предметів! Рената Геращенко, 8 клас

Сьогодні мій день був важким, але цікавим. Я написала контрольну роботу з історії, пограла в “Дуолінго”, допомогла мамі з обідом – це був мій урок обслуговуючої праці. А ще виконала всі вправи, які запропонував вчитель фізкультури і попрацювала окремо з вчителем з англійської. Сьогодні мені допомагала наполегливість, але я знаю, що треба старатися ще більше! Марія Глуховська, 6 клас

Сьогодні я виявив ініціативність і креативність в наступному.  Я знав, що нам бубуль лагодити роутер, і написав заздалегідь, що не зможу бути на Часі вдячності. Але я написав вдячність письмово! І задалегідь запланував в цей час доробляти контрольну з українознавства. В результаті я зміг написати вчасно дві контрольні, уважно послухати на zoom-конференції про фашистські концтабори. А покращити мені потрібно уважність та почерк. І бути чесним з собою. Святослав Гребельний, 6 клас

Мені допомагають навчатися комунікабельність та розуміння матеріалу, а ось таймменеджмент потрібно покращити… Трохи не вистачає реального спілкування. Іноді не вистачає наснаги, але я все-таки роблю тричі на день руханки й розминки для очей. Змінювати ж я не хочу нічого, мені й так досить комфортно. Все ж таки маю визнати, що тепер я швидше набираю текст! Взагалі сьогоднішній день був хоч і складним, але насиченим позитивними емоціями! Володимир Малиш, 5 клас

Цей тиждень був наповнений мистецтвом і творчістю. Дякую за цікаве й натхненне занурення у творчість Миколи Гоголя. Я змогла згадати твори, які вже давно читала, змогла захопитися його талантом знову. Вчора мої друзі з іншої школи писали конрольну роботу з теми «Гоголь та його творчість», і я їм легко допомогла. Анастасія Артюх, 11 клас

Життя на Марсі можливе

Дистанційне навчання триває вже більше місяця, шестикласники, готуючи відповідно графіку свій пост до шкільного існстаграму, вирішили поміркувати про плючи та мінуси свого новго досвіду.

Мінуси:

– важко переформатувати свої звички й почати все робити самостійно;

– потрібно швидко сприймати інформацію й виконувати завдання, бо є чітко встановлений ліміт часу;

– для самостійного опрацювання мені потрібно вдвічі більше часу, якого і так обмаль;

– стали багато писати в зошиті;

– я скучив за живим спілкуванням з учителями та однокласниками.

А тепер перейдемо до позитивного. Отже:

– ми освоїли нові програми, мережі та платформи. Zoom, Skype, Viber, PowerPoint, iMovie, YouTube, Instagram, Facebook, SmartBook, Duolingо відкрили для нас нові можливості;

– наші вчителі на зв’язку фактично 24/7 і завжди відкриті до діалогу, можуть допомогти з будь-яким питанням;

– наші вчителі придумують різні квести, щоб нас не поглинуло безбарвне, рутинне навчання. А за перемогу ми отримуємо дипломи та призи – поштою! А, наприклад, за змагання з Duolingo 5 переможців мають персональну розмову з носієм англійської мови – з Канзасу. Мені здається, це круто!

– ми проводимо більше часу з сім’єю, і нарешті реалізували мрії, які раніше здавалися недосяжними. Наприклад, я цього року вперше випікав великодню паску з татом;

– ми навчилися мислити ширше та виходити з зони комфорту.

Підсумовуючи, можу сказати, що «життя на Марсі можливе» і дистанційне навчання теж – і в задоволення! Потрібно тільки стати більш зібраним та відповідальним. А такі ситуації, як цей карантин, загартовують і роблять нас сильнішими».

Текст: Давид Бичков, 6 клас