На мобільний для бабусі

Сьогодні в школі відбувся волонтерський ярмарок. Його метою було зібрати кошти на медичне обстеження та мобільний телефон для Валентини Михайлівни Солошенко. З цією чудовою бабусею нещодавно познайомилася і подружилася команда “Потужна хвиля».

Ярмарок відбувся у Рожевій залі на десятихвилинках між другою, третьою та четвертою парами. Традиційно учні продавали смаколики, які приготували власноруч. Всім сподобалися еклери семикласниці Софійки, печиво її однокласниці Влади, східні солодощі, які приніс шестикласник Ілля та бісквіти від Оксенії та Ренати.

“Ярмарок мені дуже сподобався. Було дуже приємно, що наш Ілля так активно долучився до ярмарку – він приніс халву, чай, козинаки, шоколадну пасту – і все з далекого Ірану! Цих смаколиків я придбав багато, бо вони припали мені до душі. Ще сподобався шоколадний брауні з малиновим джемом. Я розумів, що це не просто їжа, яку можна купити, а можливість допомогти бабусі”, – ділиться десятикласник Богдан Коваль.

Придбали смачненьке не тільки учні старшої школи, але й початкових класів, тож вдалося зібрати 1814 гривень!

«Цього має вистачити для бабусі, і ми раді, що здійснили таку справу!» – говорять організатори.

Текст: Оксенія Логачова, 11 клас, Валерія Юденкова, 6 клас

Важлива складова шкільного життя

Уроки хореографії є важливою складовою нашого шкільного життя. На них кожен учень охоче працює, оскільки цей предмет є таким же важливим, як і фізика чи математика.

Цього разу після довгої розминки ми почали повторювати-вивчати танець із вистави «Щоденник Анни Франк», яку плануємо презентувати наступного місяця і в якій кожен має свою особливу роль .

«Я люблю танці, бо рухами можна сказати все, що хочеш і не можеш сказати словами. Коли танцюєш, то уявляєш ту чи іншу подію і стаєш на певний час її героєм», – поділилася своїми почуттями одинадцятикласниця Оксенія Логачова.

Цей урок хореографії був дуже цікавий та продуктивним. Абсолютно кожен з нас був активним і включеним.

На нашу думку, урок хореографії має бути у кожній школі оскільки це розвиває командність, витривалість, пластику та гнучкість і найголовніше – допомагає перебороти страх сцени.

Ми маємо уроки хореографії двічі на тиждень, і це дуже добре!

Текст: Рената Геращенко, 8 клас

Чужих стареньких не буває

Так називається шкільний проєкт, мета якого – допомогти літнім людям, які цього потребують. Важливою частиною проєкт є спілкування, яке виникає між учнями та старшими друзями.

Зараз шкільний гурт відвідує п’ятьох літніх людей. Ось і сьогодні, 9 жовтня, кожен екіпаж узяв смаколики та завітав до вже знайомих дідусів і бабусь.

Життя швидкоплинне, а наше спілкування з бабусями та дідусями дає чудову можливість усвідомити, що варто насолоджуватися кожним моментом – не тільки свого життя, але й життя близьких людей.

Текст: Софія Гаврюк, 7 клас

Листи як свідчення історії

Шкільна пошта

9 жовтня світова спільнота відзначає Всесвітній день пошти. З цієї нагоди в нас відбувся захопливий урок культурознавства. Ми з’ясували, як листи можуть бути свідченнями історії. І навіть змогли потримати в руках листи з фронтів Другої світової, що зберігаються в нашому шкільному музеї!

Учні принесли до школи свої особисті листи та листи, що є сімейними реліквіями. Ми вчилися аналізувати листи як історичні документи – за певним планом.

«Я дуже здивувався, коли мені пояснили, що замість простого СМС можна сісти й написати приємного і затишного листа», – ділиться своїми відкриттями семикласник Андрій Любічев.

Це заняття стало продовженням попереднього, коли ми дізнавалися про історію пошти та листування, якими були перші листи та як працювали перші листоноші.

Текст: Максим Заболотніков, 8 клас, Оксенія Логачова, 11 клас

А ви любите писати листи?

Сьогодні в старшій школі відбулися уроки розвитку мовлення, на яких кожен  мав змогу написати листа своєму другу і розповісти про свою улюблену книгу.

,,Мені дуже сподобався цей урок розвитку мовлення, бо я дуже люблю листуватися. Цей урок був дуже атмосферний, оскільки його вела наша вчителька української мови Ольга Григорівна. Я написав листа своєму найліпшому другові. Лист був про мою улюблену книгу “Вікінги’‘. Я сподіваюся, що мій товариш зацікавиться книгою, захоче прочитати її та поділитися зі мною своїми враженнями’’, – розповів семикласник Андрій Марченко.

Всі навчилися писати цікаві змістовні листи та оформлювати їх. Знання, отримані на цьому уроці, знадобляться в повсякденному житті. І перше, де ми зможемо застосувати свої вміння, – це написати листа нашим закордонним партнерам на уроках англійської мови.

Всі були вражені і захопилися написанням листів. Цей день був максимально цікавим і продуктивним для кожного.
З нетерпінням чекаємо на Всесвітній день пошти та наступний урок розвитку мовлення.

Текст: Рената Геращенко, 8 клас

А ви тримали на руках ламенятко?

Не повірите, але зовсім поруч з Полтавою щасливо живуть кенгуру, рисі, павичі, фламінго, лами, олені, лемури. І це далеко не всі представники дикої природи – наразі їх близько ста! Знаходяться це дивовижне місце в селі Ковалівка – всього за 20 кілометрів від Полтави.

З нагоди Всесвітнього дня захисту диких тварин учні 5-8 класів побували в цьому чудовому екопарку.

Від спілкування з тваринами всі отримали надзвичайний заряд енергії та натхнення, а наприкінці дня змогли поділитися своїми враженнями зі старшокласниками.

Текст: Владислава Коваль, 7 клас

Махатма Ганді і 22-й закон шкільної конституції

Сьогодні відбувся дуже цікавий урок. Він був присвячений Міжнародному дню проти насилля і проведений Ольгою Павлівною, вчителем історії, правознавства та громадянської освіти та Олександром Супрунцем, учнем 11 класу. 

Поняття “насилля” розглядалося поглиблено, в усіх контекстах. Олександр детально розповів про життя та боротьбу Махатми Ґанді, людини, яка зробила визначний внесок у справу миру та розвитку культури ненасилля.

Також на уроці був обговорений відносно новий 22-й закон зі шкільної конституції – «Закон ненасилля».

«Нам пояснили, як це – насилля. І як розв’язувати проблеми, не застосовуючи його. Мені було дуже цікаво на цьому уроці, я зрозуміла, що можна всі конфлікти вирішувати мирно – словами», – говорить учениця 5-го класу Альона Березняк.

Багатьом вдалося переглянути звичні способи поведінки в різних ситуаціях та зробити важливі висновки.

Текст: Мороз Катерина, 11 клас

Полтавська бібліотека із префіксом «най»

Сьогодні, 30 жовтня, у Всеукраїнський день бібліотек, ми відвідали Полтавську обласну універсальну наукову бібліотеку ім. І. П. Котляревського і вислухали  цікаву розповідь про найвидатніші бібліотеки світу. Таку віртуальну екскурсію провели для нас працівники книгозбірні. Ще одна тема, яка потрапила під обговорення, це історія бібліотек світу. 

В обласній бібліотеці на початку навчального року відбулися стартові уроки літератури для старшокласників. А цього разу ми завітали, щоб привітати працівників, подякувати від імені від усіх читачів і запевнити, що ніякі цифрові джерела не замінять живе спілкування з книгою. І, звісно, щоб взяти книги. 

В обласній бібліотеці для дітей продовжився шкільний проєкт «Затишне читання»: для учнів 5-7 класів пролунала коротка повість «Чи вмієш ти свистати, Юганно?» Ульфа Старка. 

Ця книга бібліотеці і нашій школі була подарована минулоріч Посольством Швеції в Україні. Вона ніби створена, щоб читати вголос напередодні Всесвітнього дня людей похилого віку. 

Відвідуючи наших партнерів у Європі, ми бачили, як книгозбірні стають центрами культурного життя громади, і раді сприяти, щоб так відбувалося і в Полтаві.

Тож іще не раз прийдемо сюди, щоб здобути знання, які зможемо застосувати у майбутньому житті, і долучитися до особливої атмосфери, яку створюють книги.

Текст: Катерина Мороз, 11 клас, редакційний супровід – Олександра Говорова

Знову книжкова п’ятниця

Всі люди люблять читати. Тільки хтось уже усвідомив це, а хтось – ні. Цієї п’ятниці вся школа знову поринула у дивовижний світ книг.

…Всі зібралися по екіпажах і читають кому як зручно. За одними дверима лунає музика і затишку додають теплі пледи. З-під інших чутно запах кави. У школі панує справжня родинна атмосфера. 

Багато учнів відзначають переваги такого читання – найкраще сприймається книга в спокійній дружній атмосфері.

Своїми враженнями ділиться шестикласник Трохим Уманський:

– Мені дуже подобається читати. Це заспокоює і можна ніби дивитися сюжет без телевізора: самому  малювати героїв у своїх думках. І коли читаєш, не хочеться зупинятися.

Звісно, є й ті, кому самостійно читати ще нелегко. Але шлях розпочато: є час, коли кожен може максимально насолодитися сторінками книг – програмових чи тих, що просто припали до душі. 

Сподіваємося, що ця чудова практика стане традицією. Бо для нас цей час в п’ятницю – справжній подарунок.

Текст: Богдан Коваль, Геннадій Березняк

Ми й моря планети Земля

Останній четвер вересня – Всесвітній день моря. З цієї нагоди наші оновлені екіпажі отримали цікаві завдання і зможуть ще більше згуртуватися, щоб стати справжньою командою.

У фокусі – екологія та географія. Екіпажі мають підготувати розповіді про різні моря нашої планети. І не просто підготувати: кожен з нас повинен буде знати, де знаходиться на карті те чи інше море та які його екологічні проблеми вкрай потрібно вирішити.

А проблем дуже багато! Моря забруднюються пластиком: пакетами, пляшками та іншим сміттям. І все це дуже шкодить довкіллю. Наприклад, поліетиленові пакети сприймаються морськими черепахами за медуз. Черепахи їдять їх і помирають. Часто маленькі мешканці морів заплутуються в пластикових відходах, а потім виростають і повільно гинуть, бо пластик вростає в їхнє тіло. Про всі ці речі навіть слухати тяжко. Тому треба берегти навколишній світ і дбати про нього.

Цікаво, що головною думкою цього року ООН обрала «Посилення ролі жінок у морському товаристві». Підхопивши її, ми вирішили запитати про підготовку до Всесвітнього дня моря Катерину Мороз, яка цього триместру вперше стоїть за капітанським штурвалом – є лідером, хоч і не морського, але екіпажу.

«Робота була плідною та пізнавальною. Капітани розповідали, де знаходяться океани, які моря входять до їхніх басейнів. А також ми дізналися про екологічні проблеми морів. Сподіваємося, що завтра кожен гідно презентує свої знання та дізнається багато нового».

Тож чекайте на результати наших екіпажних перегонів!

Текст: Єлизавета Стефановська, 7 клас