Різдвяна Швеція: день четвертий

Сьогодні ми прокинулися доволі рано. Як і в усі попередні дні, із самого ранку нас супроводила приємна музика, яка лунала з усіх куточків хостелу. Поснідавши смачним та поживним шведським сніданком, до якого вже по-хорошому звикли, ми вирушили назустріч пригодам.


Діставшись центру міста, наша невеличка компанія розпочала пошуки порому. Ми мали сьогодні побачити Ґетеборг з моря, щоб подивитися на прибережну лінію міста та на його морські пейзажі. Ми оглянули з усіх боків приміщення Ґетеборзької опери та змогли побачити купу різноманітних кораблів та корабликів, поки шукали місце зупинки цього незвичного для нас гетеборзького транспорту. І от нарешті ми – на поромі! З радісними обличчями і паперовими стаканчиками гарячого шоколаду в руках, наше товариство милувалося чудовими краєвидами Гетеборга. Вони справді чудові! Паром рухався по воді так приємно і плавно, що здавалося, ніби ми не пливемо, а нечутно переміщаємося, тихенько летимо над поверхнею води.

Після цієї приємної подорожі містом наша команда націлилася на парк розваг «Liseberg». Відкриття парку чекала величезна черга відвідувачів. Ми придбали квитки й поволі увійшли за турнікет… Вау! Там було дуже класно! На вході нас зустріли різноманітні інсталяції: сніговики та припорошені снігом ялинки, різноманітного вигляду Юль Томте та пахощі солодощів і кави… У парку панувала різдвяна атмосфера. Ілюмінація та чудове прикрашення радували око. Різдвяними були і музика, і чудовий ярмарок. «Санта Люсія…» – чули ми знайомий мотив у виконанні хору дівчат, а потім – у виконанні чоловічого гурту… У безлічі маленьких крамничок – повно шведських різдвяних смаколиків та сувенірів. Неможливо не придбати собі хоча б декілька! Обідати ми пішли до незвичайного ресторану – вегетаріанського. Тут всі страви були приготовані без м’яса. Ми впевнилися, що шведські вегетаріанці дуже смачно їдять! Потім покаталися на деяких атракціонах і рушили назад: з повними торбинами сувенірів та гарними враженнями. Ввечері ми знову завітали до величезного торгового центру, щоб продовжити приємний передріздвяний шопінг.

Приїхавши до готелю, повечеряли, обговорили приємні моменти дня та спланували наступний. Перед сном ми переглянули чудовий фільм, який колись починали дивитися у школі – «Щасливого Різдва!» Кожен заснув із приємними враженнями, чекаючи на те, що принесе йому наступний день.

Текст: Анна Іщейкіна, Марія Дмитрієва, Олена Ульяніч

Волонтерська практика у “Монтессорі-центрі”

До Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями ми присвяти нашу нещодавню волонтерську практику.
Саме цього дня наш 8 клас відвідав Монтессорі-центр реабілітації для дітей-інвалідів. Ми не вперше відвідуємо Монтессорі-центр.

Цього разу ми працювали з маленькими дітьми віком від 2 до 4 років. Нам вдалося познайомитись, пограти разом та вивчити нові слова. Позитив та радість у класі були неймовірні! Дивовижно, як кожна посмішка цих малюків дарувала нам тепло.

Волонтерська практика у цьому реабілітаційному центрі дарує нам не лише позитивні емоції, але й важливий досвід. Адже ми не тільки знайомимося з дітьми, а ще й допомагаємо їм на уроці. Протягом заняття нам вдалося на повну насолодитися взаємодією один з одним, поспівати пісень. Ми вважаємо, що така волонтерська практика дуже важлива, бо кожного разу ми бачимо посмішки дітей і радість на їхніх обличчях.

​Ми дуже вдячні Монтессорі-центру за те, що його адміністрація дає нам можливість проводити ці незабутні зустрічі з дітьми. Сподіваємося, що спілкування із нами дає можливість цим незвичайним дітям отримати важливий досвід для подальшої соціалізації.

Текст: Єлизавета Попова