Ми провели акцію “Чистий парк”

Міські парки з’явилися в Європі тільки на початку XIX століття, а одним з перших став Англійський парк у Мюнхені. Нам пощастило: в нашому найзеленішому місті України є цілих дванадцять парків, вісімнадцять скверів і сім бульварів! Але майже всі вони забруднені. Тому наша команда активних небайдужих учнів вирішила змінити це!


25 жовтня 2015 року в рамках проекту «Для загальної користі» було проведено екологічну акцію «Чистий парк». Нашою метою було очистити якомога більшу частину території від сміття. На жаль, відпочивальники залишають величезну кількість скляних і пластикових пляшок, алюмінієвих банок, паперових обгорток та упаковки, поліетиленових пакетів, недопалків й усього, що спотворює й забруднює природу.

Чесно кажучи, сміття було так багато, що можна було визначати популярність продуктів, які купують українці. Це вразило нас усіх, бо ж поліетиленовий пакет може розкладатися до 100 років, звичайна пластикова бляшанка розкладається 150-200 років.

Ми всі разом, дружно і злагоджено прибирали територію парку й за годину зібрали понад 20 пакетів сміття. Хочеться вірити, що ця праця буде оцінена любителями відпочинку на свіжому повітрі. Є надія, що побачивши навколо себе чистоту, люди намагатимуться її зберегти.

НЕ ДАЙТЕ СМІТТЮ ЗАХОПИТИ СВІТ! ПОЧНІТЬ З СЕБЕ!
Текст: Руслана Криворучко

14 жовтня – День українського козацтва

13 жовтня, напередодні Дня українського козацтва наш шкільний гурт привітав військових, що перебувають на лікуванні в госпіталі для військовослужбовців. Для них ми підготували невелику концертну програму “Від часів козацтва до тепер”.

У неї ми включили козацькі пісні та пісні на слова знаних українських поетів-піснярів Андрія Малишка, Бориса Олійника, Володимира Івасюка, а також і наші авторські пісні. Твори, в яких говорилося про козацьку звитягу, про кохання, про життєвий вибір, про рідну землю – про усе, що є важливим для людини.  Лунала тут і проникновенна «Мелодія» М.Скорика, яку виконала на сопілці Кароліна Лемешко, інші сопілчані твори. Рядки улюблених поетичних творів містками поєднали всі номери програми. По очах наших глядачів ми бачили що, тепло наших сердець зігріло  їх, що у цей невеличкий проміжок часу наша зустріч подарувала їм радість.

​Ми дякуємо за підтримку цієї справи Управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА та громадській організації Педагогічний Центр «Академія», з ініціативи яких було здійснено це вітання.

Свято для вчителів-пенсіонерів

Традиційно учні школи “Паросток” вітали давніх друзів – учителів-пенсіонерів. Свято відбулося у Педагогічному центрі “Академія”, що на Жовтневій, 46. Учні 2 класу підготували вірші та пісні, які щиро виконували для гостей.  А також подарували вчителям листівки та печиво, зроблені власноруч. ​

Натхненне свято моря

30-31 жовтня 2015 року в межах відзначення Міжнародного дня Чорного моря було проведено кілька надзвичайно цікавих і пізнавальних справ.

На уроках біології ми дізналися, що в 1996 році представники Болгарії, України, Росії, Туреччини, Румунії та Грузії розробили стратегічний план захисту вод Чорного моря від забруднення, ініціювавши низку заходів з метою дослідження морського середовища моря та визначення дієвих кроків для покращення екології моря.
Учні всіх класів підготували розповіді та презентації про морських тварин, рослин та риб. На уроках історії школярі дізнавалися про морські шляхи, що пролягають через Чорне море, цікаві пригоди і таємниці великих мандрівників.

Дуже цікавими були й уроки з вивчення життя та творчості всесвітньовідомого художника-мариніста І.К.Айвазовського. За життя цей геній створив понад 6 тисяч картин!

Ми переглянули фільм про знаменитого художника. А кульмінаційною справою свята став літературно-мистецький вечір «Чорне море», де звучали поезії про море Л. Українки, М. Вінграновського, А. Ахматової, Л. Костенко, Н. Поклад з презентацією та описом картин І. Айвазовського.

Свято, яке було засновано для того, щоб привернути увагу до дбайливого ставлення до природи, збереження чистоти та краси моря для наступних поколінь, стало джерелом позитиву, пізнання та щастя для всіх присутніх!

Текст: Руслана Криворучко