Щоб не стати жертвами, катами чи байдужими спостерігачами

«Про Голокост потрібно знати, щоб ми ніколи не стали жертвами, катами чи байдужими спостерігачами», – такими словами розпочинається екскурсія фотовиставкою «Щоденник Анни Франк», яку проводять учні нашої школи у рамках проекту «Ровесники – ровесникам: про минуле заради майбутнього» до 27 січня – Міжнародного дня пам`яті жертв Голокосту.

Ми вже не перший рік вивчаємо цю тему на уроках історії, готуючись до відзначення цієї важливої дати календаря ООН та ЮНЕСКО. Усі роки, відколи наша школа працює в цьому напрямку, ми маємо можливість розповідати своїм одноліткам про страшні сторінки минулого і вважаємо це важливою місією. Бо сучасна молодь дуже мало знає про біду, яка забирала життя мільйонів людей не так уже й давно. Ми розповідаємо про долю єврейської дівчинки, що загинула у фашистському концтаборі й залишила нам документальне свідчення пережитих жахіть у вигляді щоденника.


…Друга світова війна назирцем ступала за Франками від Німеччини до Амстердаму, всіляко лякаючи й обмежуючи їхні права та свободи. Потім 25 місяців війна тримала цю єврейську родину в облозі у сховищі. І зрештою, знищила, як і мільйони інших єврейських родин…

Мета проекту – сприяти тому, щоб молодь розуміла цінність людського життя та толерантності, була готова будувати стосунки на основі співробітництва та взаєморозуміння.

Протягом наступних двох тижнів нашу виставку планують відвідати учні шкіл нашого міста. І ми з нетерпінням чекаємо на ці зустрічі. Бо переконані, що толерантність має бути основою життєвої позиції людини.

Старт на період “Я І НАУКА”

Традиційно після зимових канікул наше шкільне життя пролягає через особливий період із назвою “Я і наука”. Це час, коли ми разом пізнаємо світ через наукові відкриття, вчимося бути дослідниками, розглядаємо актуальні для людства наукові питання, які ставить перед нами світове співтовариство. От і цього року ми стартували в цей період першого ж тижня після виходу на навчання.


Старт розпочався цікавезною розповіддю нашого вчителя фізики та математики Сергія Володимировича про найяскравіші наукові відкриття 2015 року у сферах медицини та астрономії.

Виявляється, на Марсі можливе життя, бо на його поверхні знайдена вода. Правда, вона солона, але все ж вода! Минулого року астрономи знайшли планету, яка зовні дуже схожа на нашу, але більша у 100 разів.

Чи знаєте ви, що вчені з США знайшли вакцину проти ВІЛ? Тепер є прогнози, що до 2020 року ми зможемо побороти цю хворобу назавжди.

І зовсім нещодавно медики створили людську підшлункову залозу, успішно її апробували і подарували багатьом надію на здорове життя. Вражає, чи не так?

Потім ми дізналися, що 2016 рік Організація Об’єднаних Націй оголосила роком зернобобових культур. Цікаво, погодьтеся! Пов’язано це, у першу чергу, із однією з найактуальніших проблем людства – нестачею їжі на планеті.

І ось найближчим часом всі ми познайомимося із зерно-бобовими, їх різноманіттям, територіями, де вони вирощуються, їхньою користю для організму людини, і навіть стравами, які можна з них готувати. Кожен клас отримав пакет завдань у різних галузях наук для того, щоб детально вивчити усе про ці нібито такі звичні для нас рослини.

Заключною частиною старту стало оголошення про подію, якої всі ми чекали: про гру “Найрозумніший”. Цього року нам запропоновано обирати теми у 12 галузях наук. Крім того, можна обирати кілька тем, і, відповідно, грати кілька разів. Це усім сподобалося!

Отже наш період розпочато. Попереду – пізнання, пошук, а можливо, навіть відкриття, які вдосконалять життя не лише нашого гурту, але й значно більшого кола людей.

Колядницько-щедрівницькі фотоспогади

Наш шкільний гурт пощедрував  на славу: скільки було радості, добрих слів, теплих посмішок, жартів!
Нащедровані солодощі залишилися ще й на гостинці для різних волонтерських візитів, а  подаровані гроші – 2000 гривень – додали до 3200 наколядованих. Ці 5200 гривень – кошти на лікування Влади Манжос. Можемо радіти: це справжнє різдвяне диво – третина всієї суми, необхідної дівчинці на черговий сеанс хіміотерапії.
Згадаймо, як ми колядували та щедрували!

З Новим роком йдем до хати,
Щоб вам щастя віншувати!

Добрих друзів добрим словом
Щиро привітати!

Сійся, родися,
Жито, пшениця,
Жито, пшениця,
І всяка пашниця,
Внизу корениста,
Зверху колосиста,
Щоб на майбутній рік
Було більше, ніж торік!

Віншуємо ж вас щастям, здоров’ям,
Щастям, здоров’ям та й новим роком,
А й новим роком та й довгим віком!