Старт на період “Я І НАУКА”

Традиційно після зимових канікул наше шкільне життя пролягає через особливий період із назвою “Я і наука”. Це час, коли ми разом пізнаємо світ через наукові відкриття, вчимося бути дослідниками, розглядаємо актуальні для людства наукові питання, які ставить перед нами світове співтовариство. От і цього року ми стартували в цей період першого ж тижня після виходу на навчання.


Старт розпочався цікавезною розповіддю нашого вчителя фізики та математики Сергія Володимировича про найяскравіші наукові відкриття 2015 року у сферах медицини та астрономії.

Виявляється, на Марсі можливе життя, бо на його поверхні знайдена вода. Правда, вона солона, але все ж вода! Минулого року астрономи знайшли планету, яка зовні дуже схожа на нашу, але більша у 100 разів.

Чи знаєте ви, що вчені з США знайшли вакцину проти ВІЛ? Тепер є прогнози, що до 2020 року ми зможемо побороти цю хворобу назавжди.

І зовсім нещодавно медики створили людську підшлункову залозу, успішно її апробували і подарували багатьом надію на здорове життя. Вражає, чи не так?

Потім ми дізналися, що 2016 рік Організація Об’єднаних Націй оголосила роком зернобобових культур. Цікаво, погодьтеся! Пов’язано це, у першу чергу, із однією з найактуальніших проблем людства – нестачею їжі на планеті.

І ось найближчим часом всі ми познайомимося із зерно-бобовими, їх різноманіттям, територіями, де вони вирощуються, їхньою користю для організму людини, і навіть стравами, які можна з них готувати. Кожен клас отримав пакет завдань у різних галузях наук для того, щоб детально вивчити усе про ці нібито такі звичні для нас рослини.

Заключною частиною старту стало оголошення про подію, якої всі ми чекали: про гру “Найрозумніший”. Цього року нам запропоновано обирати теми у 12 галузях наук. Крім того, можна обирати кілька тем, і, відповідно, грати кілька разів. Це усім сподобалося!

Отже наш період розпочато. Попереду – пізнання, пошук, а можливо, навіть відкриття, які вдосконалять життя не лише нашого гурту, але й значно більшого кола людей.