Дайджест нашого вересня

Скільки всього цікавого, важливого, веселого та водночас серйозного відбулося у шкільному житті за вересень? Це спробував з’ясувати екіпаж Unbroken.

Радісне та натхненне свято Першого дзвоника. Приємно зустрітися з друзями, яких вже так давно не бачив, обмінятися планами на цей рік, привітати наших нових учнів та найчудовіших у світі першачків. У цей день ми багато говорили про наше літо, яке для кожного було особливим та веселим, ділилися своїми здобутками та найяскравішими враженнями. Звісно ж, ми привітали наших чудових вчителів. А ще відбулася неймовірно важлива справа для кожного з нас – розподіл на команди (екіпажі) і вже перше спільне випробування – “Team bealding”. Звичайно ж, перемогла дружба. Саме цим випробуванням і завершився наш день, а ми трохи заморені, проте щасливі впевнено покрокували в завтрашній день.

Оскільки ми – асоційована школа ЮНЕСКО, то пам’ятні дні ООН та ЮНЕСКО давно є невід’ємною частиною нашого життя.

8 вересня ми відзначили Всесвітній день грамотності. Ми дізналися, що аж 800 млн людей у світі неграмотні і ніколи не відвідували школу. Вони не можуть ні читати, ні писати, а значить не можуть брати інформацію з різних джерел, і ними легко зманіпулювати, їм важко аналізувати свої вчинки. Це є дійсно великою проблемою для суспільства, саме тому Організація Об’єднаних Націй запропонувала усім небайдужим нашого світу долати цю проблему і встановила Всесвітній день грамотності.

Міжнародний день демократії ми відзначили 15 вересня. Демократія – велика сила, яка здатна будувати продуктивну взаємодію і дає можливість висловити свою думку, бути рівноправним членом будь-якого товариства. Демократія є важливим компонентом миру і його збереження. На жаль, далеко не в усіх країнах людям дають можливість висловити свою думку. Тому ООН працює над вирішенням цього питання. Демократичні стосунки є основою нашого життя. І демократія живе у нашій школі. Готуючись до кожної важливої шкільної події, ми проводимо мозкову атаку, і самі створюємо для себе змістовні та наповнені свята.

21 вересня ми провели декілька акцій до Міжнародного дня миру. Одна з них має назву “Хай завжди буде сонце”. Це надзвичайно важлива для нас акція, адже ми – діти – хочемо миру у своїй країні. Ще кожен екіпаж створив плакати з лозунгами за мир, які ми самі придумали і вибрали найкращі. Іще однією важливою справою цього дня були наші розповіді про найбільші порушення миру у світі. Для нас це дуже важливо – знати і ніколи не повторити.

Значимою подією, стало 23 вересня – День звільнення нашого міста. Для кожного із полтавців ця подія є надзвичайно важливою, адже майже кожну родину зачепила Велика Вітчизняна війна. Отже, справою честі для кожного з нас було дізнатися про героїв, які визволяли Полтаву, іменами яких названі вулиці і пам’ятні місця нашого міста. Серед них і Петро Лідов, і генерал Зигін, і підпільниця Ляля Убийвовк. Усі вони є справжніми героями для кожного з нас, завдячуємо їм своїм сьогоденням та пишаємося ними.

Оскільки Україна – частина Європи, то День європейських мов теж є важливим для нас. Мова – особливий інструмент взаємодії, який допомагає виразити емоції, донести свою думку до іншого, організувати співпрацю. Європейське товариство намагається допомогти людям з різних країн знайти спільну мову один з одним, бути широкоосвіченими та комунікабельними. Якщо дослухатися до порад європейського суспільства – знати якомога більше мов, – то життя стане набагато насиченішим, успішнішим та різноманітнішим. Основна іноземна мова в нашій школі – англійська. Але цього дня наш вчитель німецької мови Оксана Анатоліївна, випускниця Наташа, яка певний час жила у Швеції та дванадцятикласниця Кароліна, яка вивчає польську мову заохотили нас вивчити мінімум дві іноземні мови.

Всесвітній день моря. Мабуть, кожен хоч раз був на морі, відчував приємний запах і чудовий звук хвиль, які лоскочуть прибій. Море надихало багатьох митців. На уроках художньої культури ми познайомилися із творчістю художників-мариністів різних мистецьких напрямів. Але ми можемо позбавити себе можливості насолоджуватися морем, якщо не будемо піклуватися про братів наших менших, які живуть у водних просторах світу, якщо ми будемо забруднювати нафтою наші моря. Знищення флори та фауни морів є дійсно великою проблемою у наш час, тому цього дня замислилися над проблемами морів, щоб у майбутньому зробити все можливе, щоб його врятувати.

Але найважливішою подією вересня звісно ж був День Вчителя. Ми впевнені у тому, що наші вчителі найкращі, і саме тому ми вирішили створити для них чудове свято. Багато днів підготовки – і свято готове. Написана пісня, листи, виготовлені листівки, створені плакати, підібрані вірші, спечені тортики, зняте відео, створена затишна атмосфера. Свято було теплим, щирим та приємним. Багато хороших слів було сказано, багато сюрпризів створено. І вчителі, радісні та натхненні, продовжують дарувати нам знання та любов. Ось такою надзвичайно теплою та важливою подією завершився наш вересень. А попереду ще багато нових справ, відкриттів та звершень.

Тeкст: екіпаж «Unbroken»

“Хай завжди буде сонце!” – акція до Міжнародного дня миру

21 вересня за календарем ООН світ відзначає Міжнародний день миру. Наша акція полягає в тому, щоб нагадати людям про найвищу цінність – мир. 

Її учасники мають заспівати пісню «Хай завжди буде сонце!» хоча б двома мовами, записати на відео та надіслати запис пісні на нашу шкільну електронну адресу. Ми, у свою чергу, розміщуємо усі надіслані відео в YouTube та поширюємо в соціальних мережах. 
До цієї акції вже приєдналися тисячі учнів та вчителів різних шкіл з України, Росії, Швеції, Польщі та Австрії. Їхні голоси за мир ви можете побачити у відео нижче. 

Якщо і вам не байдуже майбутнє світу, запрошуємо вас приєднати свій голос. Надсилайте ваші відео на адресу schoolparostok@gmail.com.  Хай люди знають, що тих, кому потрібен мир – багато. Значно більше, ніж тих, кому потрібна війна!