Зміни – ТУТ і ЗАРАЗ!

Результати роботи представляє комітет миру

З нагоди Всесвітнього дня ООН у нашій школі відбулася зустріч євроклубів – нашого, 24 та 28 полтавських шкіл, а також Котелевської гімназії. Ми зібралися, щоб обговорити найнагальніші виклики сучасності та знайти “рецепти змін” до п’ятьох найактуальніших проблем.

Учасники розділилися на п’ять комітетів: з питань демократії, кліматичних проблем, збереження миру, цілей сталого розвитку та продовольства.


«В комітеті з питань демократії ми змогли надзвичайно продуктивно попрацювали, проаналізувавши сучасну ситуацію. Засідання комітету проходило в затишній, але дуже інтелектуальній атмосфері, тож, крім корисного результату, ми отримали ще й задоволення від спільної праці», – ділиться враженнями очільник комітету одинадцятикласник Андрій Заболотніков.

Кожен з комітетів запропонував декілька конкретних способів, за якими ми можемо діяти заради змін – прямо тут і зараз. Нашою задачею було побачити, як кожен може вплинути на своє оточення – починаючи з рівня родини, школи, і далі – до міста, країни. Також ми мали замислитися,  у який спосіб глобалізувати наш вплив як покоління.

Своїми думками та враженнями діляться наші гості.


«Було дуже цікаво приміряти на себе роль людини, що працює в одному із комітетів ООН. Це незабутні враження та дуже цікавий експеримент. Такі зустрічі допомагають відчувати себе як частина чогось більшого, аніж “я” і сприйняти проблеми, які щоденно вирішують ООН, як власні. Також це непоганий спосіб самовираження. Досвід участі в цьому проєкті може виявитися дуже корисним для мене у подальшому житті», – говорить учасниця проєкту Дарина Боруля.

«Я працював у комітеті Цілей сталого розвитку і виділив для себе проблеми, які не дозволяють нам досягти цих цілей. Однією з головних є непоінформованість громадян. Ми ознайомилися з проблемами світового значення і знайшли “рецепти змін”, за якими я можу діяти вже зараз», – впевнений десятикласник Дмитро Вовчик.

А це значить, що наша праця була продуктивною і заклик ООН “спільне майбутнє – спільними зусиллями” знайшов відгук у полтавської молоді.


Текст: Анастасія Скабарихіна, 11 клас
Фото: Анастасія Омельченко, Ганна Шевченко