Люсія 2019

Щороку 13 грудня мешканці скандинавських країн святкують одне з визначних зимових народних свят – свято Люсії, що символізує день народження нового сонця і святом світла. Традиційною обрядодією цього дня є люсійна хода – дівчата та хлопці в білому вбранні та зі свічками, що ходить вулицями, торговими центрами, будинками та приносить з собою світло та добро в дім. Наша школа вже давно активно вивчає культуру Швеції, тож щороку втілює цю традицію і в наше життя.

Однак цього разу нам вдалося вийти за межі нашої школи, пройшовшись Люсійним почтом коридорами та магазинами ТРЦ “Київ”.

  “Цьогорічною акцією ми хотіли не лише відтворити гарну шведську традицію, але й створити можливість доторкнутися до шведської культури і для мешканців нашого міста. Тож сьогодні ми пройшлися нашим почтом одним з найбільших ТЦ Полтави. Аналогом люсійної ходи в нашій культурі є обряд віншування – дарування найкращих побажань на майбутнє. І було приємно бачити, що наша хода мала відгук у серцях відвідувачів, що з усмішкою дивилися на нас та з зацікавленням слухали розповідь про зміст нашої обрядодії. Дуже приємно було отримати підтримку наших волонтерських проектів – подарунки до Миколая для родин у скрутних обставинах від магазину Jysk-Полтава”, – говорить організаторка справи Анастасія Скабарихіна

Протягом години ми змогли обійти майже всі поверхи ТРЦ, завітавши до трьох магазинів (Jysk, Цитрус, Фокстрот). В кожному з них очільники цьогорічного проєкту проводили невелику культурознавчу розповідь про зміст цього обряду та закликали людей підтримати наші волонтерські проєкти.

Текст та фото: Андрій Заболотніков

Створюйте антикорупційний простір навколо себе!

У понеділок, 9 грудня наш гурт мав нагоду поновити уже набуті знання та отримати нову інформацію про те, чому та як корупція негативно впливає на наше життя.

Допомогли здійснити цей освітній проєкт учні 11 класу Катерина Мороз, Андрій Заболотніков, Олександр Супрунець. Завдяки їхній роботі протягом пари учні змогли розібратися в тому, що таке корупція, звідки та як давно вона виникла, які заходи вживаються в нашій країні для запобігання їй, а також про позитивні практики країн, яким свого часу вдалося подолати корупцію.

Як виявилося, корупція є дуже давнім явищем для всього людства, адже своїм корінням походить ще із XXVI ст. до н.е, і набула найбільшого розквіту в Давньому Єгипті. Саме там вона сформувалася в тому вигляді, в якому дійшла до нашого часу.

Вдалося також дізнатися про досвід багатьох розвинених країн у боротьбі з корупцією.
До прикладу, у Сінгапурі подолати її вдалося буквально за одне десятиліття, завдяки продуктивній роботі усіх органів влади, що були створені для боротьби з корупцією.
Схожа ситуація відбулася і з Гонконгом та Грузією. Але особливої уваги тут заслуговує Фінляндія, адже там це досягнення належить не просто державній владі чи конкретному політику, а всьому фінському суспільству.

Весь урок пройшов продуктивно, адже у кінці заняття шкільна громада усвідомила те, яку загрозу корупція несе суспільству, та які є шляхи її подолання. І, що не менш важливо, кожен зрозумів, що успіх у боротьбі з цією “хворобою суспільства” залежить лише від кожного з нас.

Текст: Андрій Заболотніков, екіпаж “Чумацький шлях”

Вже наближається Різдво!

Вже давно ми приходимо до школи в передчутті періоду адвенту – очікування Різдва. Відбулося затишне читання, на якому ми ще раз почули історію народження Ісуса. Історія про Назарет, який тонув у пахощах мигдалевих гаїв, про Діву Марію та святого Йосипа надихнули нас на добротворчість та наповнили різдвяною теплою атмосферою.

У Європі за чотири тижні до Різдва  кожної неділі починають запалювати адвентові свічки, що символізує очікування Різдва.

Культурознавче свято «Католицьке Різдво» – традиційне в нашій школі. 

У кожного екіпажу цього року на різдвяний період є свої завдання. Екіпаж “Infinity Force” готує для нас змагання на найсмачніше різдвяне печиво між екіпажами, що є улюбленою частиною католицького Різдва у нашій школі. Також цей екіпаж проводить День Люсії – національне шведське свято, коли ми поринемо у культуру цієї країни. Екіпаж “ThinkGuys” вже розробляє святкову різдвяну програму для батьків, де ми співатимемо англомовні пісні та презентуємо багато цікавих номерів. “Включений чебрець” створює для нас справжнє українське Різдво – з усіма народними традиціями.

“Потужна хвиля” розробляє святковий дизайн у класах та в усій школі. Особливою частиною будуть різдвяні вінки, які учні виготовлятимуть власноруч.

Учасники екіпажу “Galaxy” вводитимуть у наш гурт європейські традиції Різдва, перша з них – це Nikolaustag, день Святого Миколая в Європі, що відбувся у п’ятницю, 6 грудня.

За виготовлення листівок та проведення волонтерських ярмарок відповідає екіпаж “Комета”.

Говорить восьмикласниця Ліза Проскуровська: «Я дуже люблю період адвенту, бо це найкращий час у школі. Кожен вечір ми відкриваємо мішечки з цукерками та печивом, у нас є sickert friends, такі секретні друзі, які приносять мініподаруночки кожного дня та кладуть їх тобі у мішечок, це надихає на створення добрих справ».

Одинадцятикласниця Анастасія Артюх ділиться з нами своїми думками: «Цей період я завжди очікую найбільше, бо він завжди чарівний. Кожного вечора ми сідаємо в тепле коло, за вікном темно, горить свічечка, і ми спокійно читаємо історії про добрі справи, про Різдво та співаємо різдвяні гімни. Кожного ранку ми відкриваємо мішечок з цукерками та витягаємо мудру думку для натхнення на добрі справи, всі ці речі висять у куточку адвенту – головному символі цього періоду!”

Фото: Анастасія Артюх, 11 клас

Те, заради чого вони жили та працювали

Сьогодні наша традиційна волонтерська практика була особливою. Ми привітали наших літніх друзів з Днем Подяки. 

Це американська традиція, але вона живе в нашій школі, бо ми вивчаємо культуру англомовних країн. На наш погляд, це чудова традиція – дякувати людям за важливі речі. Саме тому ми влаштували теплі родинні вечері для наших стареньких друзів і подякували їм за внесок у розвиток нашого міста та нашої країни. 

Бабусі та дідусі відповіли теплими словами та сьозами на очах. Для всіх них було важливо, що ми бачимо те, заради чого вони жили та працювали. 

Індичку,  як на родинному обіді, картоплю, традиційну в американських родинах, пиріг, як готує мама чи бабуся, школярі приготували самі. Все це допомогло створити справжню родинну атмосферу. А Дмитрові, Валерію та Людмилі Георгіївні ще гітара та спільне захоплення – пісні.

Говорить капітан команди «Потужна хвиля» Ксюша Логачова:

– Волонтерство для мене вже стало частиною життя. Адже людьми ми повинні залишатися завжди і не зважаючи ні на що. Вчора в нас відбулася вечеря вдячності. Ми з екіпажем відвідали Валентину Михайлівну. Ця бабуся вже стала для мене рідною. Іноді я провідую її не тільки за планом волонтерського загону, а й за своїм бажанням – на вихідних.
Валентина Михайлівна була дуже рада, що ми приготували та накрили справжню вечерю, присвячену Дню Подяки.

У школі вважають, що наше волонтерство – це дуже важливо, бо самотнім стареньким сумно, їм не вистачає уваги та спілкування.

Долучайтесь до волонтерства та слідкуйте за нашими справами грудневого добротворчого періоду! 

Текст: Тимур Голишенко, 8 клас
Фото: Оксенія Логачова, Анастасія Скабарихіна, 11 клас

Підбито підсумки триместру!

Закінчився І триместр 2019-2020 навчального року. «Ти зробив важливий крок по дорозі до зірок!» – сьогодні лунала ця урочиста привітальна пісня, бо всі ми зробили крок вперед у своїй освіті. Свято закінчення триместру – особлива подія для нашого гурту, бо у цей час ми навчаємося об’єктивно бачити результати своєї роботи та формувати освітні плани. 

Протягом трьох місяців – від самого першого вересня – ми працювали над собою та своїм навчанням, тож сьогодні проаналізували результати своєї роботи та виділили основні задачі для саморозвитку.  Звичайно, у кожного свій рівень задач та швидкість удосконалення, але, як і завжди, ми визначено учня, який трудився на найвищому рівні та засвоїв всю навчальну інформацію на «відмінно». Таким героєм став десятикласник Дмитро Нікулін. Він закінчив триместр з середнім балом табеля 10,2 і є “Містером І триместру”!

Чому для людини важливо  аналізувати свою діяльність та будувати стратегію розвитку?  На це питання дає відповідь переможець рейтингу навчання у І триместрі Дмитро Нікулін:

– Наша школа – це маленьке суспільство, і в цьому суспільстві ми маємо діяти. І наша шкільна спільнота наснажує кожного учня діяти – так само, як це будемо робити у великому суспільстві. А якщо знати, як діяти, то буде гарантія, що ти зможеш стати активною людиною.

Вперше у старшій школі закінчують триместр учні 5 класу. В них – свої відкриття. Ділиться думками  Валерій Чорномазов:

– Цей перший триместр був дуже складний, мені потрібно було виконувати всю самопідготовку, дотримуватися правил поведінки. На жаль, мені не повністю вдалося робити все на високому рівні, але сьогодні я визначив задачі для покращення.

Леонардо да Вінчі говорив: “Навчання ніколи не виснажує розум”. Це справді так – доведено учнями нашої школи. 

Текст: Анастасія Скабарихіна
Фото: Анастасія Артюх