Креатив заради утилізації пластику

Волонтерські ярмарки вже стали дуже приємною частиною нашого шкільного життя. Майже традицією!

Тож сьогодні ми вирішили поєднати цю традицію з темою боротьби з відходами пластику, що засмічують нашу планету. Доволі часто вони потрапляють у контейнери зі звичайним сміттям, а це дуже шкідливо для довкілля.

Ідея полягала в тому, що смаколики, виготовлені власноруч, можна було придбати як за гроші, так і в обмін на використані пляшки з пластику.

«Таким чином ми довели, що кожна свідома людина може приєднатися до розв’язання цієї проблеми», – поділився своїми міркуваннями учень 10 класу Микита Захарченко.

Ярмарок пройшов дуже вдало, смачні солодощі закінчилися швидко, ми отримали задоволення та важливий позитивний досвід. А на виручені кошти були придбані біорозкладні пакети для сміття та проведена їх презентація для гурту.

Ми впевнені, що ідея екологічного просвітництва буде підтримана активними людьми, і нас стане більше!

Текст: Дмитро Нікулін, 10 клас

Фото: Микола Дмитрієв, 6 клас

Як клімат впливає на життя людини?

У межах періоду «Я і наука», який щорічно проходить у нашій школі, традиційно проводяться інтегровані уроки з природничих дисциплін. У фокусі – важливі для світу проблеми, на розв’язання яких сьогодні працює наука. Цьогоріч у школі викладається спецкурс «Глобальні зміни клімату», щоб сформувати сучасний світогляд та екологічне мислення.

Одним з таких уроків був урок «Як клімат впливає на життя людини?». На цьому уроці ми дізналися, що клімат відіграє надважливу роль у житті людини. Після експрес-огляду питання ми в командах розглядали вплив клімату на жителів Аляски, громадян острівних країн, мешканців гірських територій та тропічного поясу. До прикладу, ми з’ясували, що океан – дуже важливий чинник. Він визначає вологість території, тип ґрунтів, що дуже важливо для сільського господарства, також саме океан є значним економічним фактором.

«На цьому уроці я дізнався, що тропічні пояси знаходяться на 30-40 широтах. В цій місцевості ніколи не буває мінусових температур. Пасати – це постійні вітри, що дмуть із 30-х широт до екватора», – ділиться відкриттями Трохим, учень 6-го класу

Такі уроки дуже інформативні й корисні для сучасного громадянина. Тема клімату зараз червоною ниткою проходить через найважливіші події світу. Ми дуже вдячні, що маємо можливість дізнаватися більше про світ навколо нас.

Для цього і створено період «Я і наука».

Текст: Анастасія Гунченко, 11 клас

Фото: Микола Дмитрієв, 7 клас