Awareness. Responsibility. Action

Тренінг з такою назвою організувала ГО Педагогічний центр «Академія» за підтримки благодійного німецького фонду EVZ та організації EUROPEANS FOR PEACE – Network group. А учасниками стали молодь та школярі нашого міста. І серед них учні та випускники нашої школи.

Говорить організатор тренінга Олександра Говорова: «На сумці з цього фото написано: “Як я можу бути певним, що цю сумку виготовили не діти?” А й справді — як? Як впевнитися, що джинси, светри, футболки, шкарпетки, плаття, кепки, кросівки, які ми вдягаємо, не зроблені руками дітей чи дорослих людей,щ змушених бути рабами? За останні десятиліття сотні відомих компаній засудили за використання рабської праці, але ситуація поки що не змінилася. І нас це теж стосується, бо ми споживаємо її «плоди». Але якщо так, то в наших силах і змінити це — саме тому було організовано цей тренінг».

Учасники не тільки дізналися про рабство в сучасному світі, його причини та наслідки, але й знайомилися з різними способами переробки та повторного використання одягу.

Перший день був присвячений зануренню в тему сучасного рабства: як воно представлене у сучасному світі, в яких галузях використовують рабську працю, в яких умовах і де працюють раби. Дізналися назви брендів, які піднялися за рахунок рабської праці і поміркували, яким чином кожен може вплинути на цю ситуацію. І дійшли до висновку, що необдуманою покупкою брендових речей, нераціональним використанням одягу кожен долучається до проблеми використання рабської праці.

Другий день було присвячено практичним діям — спершу відбувся ярмарок обміну речами, а потім настала черга воркшопів із відновлення одягу та його переробки.

Діляться враженнями учасники тренінгу:

«Це був справжній виклик моєму звичному сприйняттю ситуації».

«Мені дуже сподобалося реконструювати одяг».

«Дуже цікаво було виготовляти килимочки зі старого одягу так, як це робили наші бабусі».

«Відколи дізналася, як виготовляються речі різних брендів, я зовсім інакше ставлюся до такого явища, як мода».

«Бути сучасною людиною означає економити ресурси. Дякую за навчання!»

Про стежки рідної землі та шкільну атмосферу

Шляхами рідної землі у даль далеку…

Нещодавно команда відважних туристів повернулася з триденного походу Полтавщиною, який став найгучнішим акордом червневих освітніх експедицій. Скільки було спогадів, скільки вражень!

Ось як до учасників походу звернулася випускниця минулого року, яка нині студіює бізнес-освіту в Амстердамі Марія Дмитрієва:

«Щиро дякую усім організаторам походу, а учасникам вдячна за гостинний прийом у свою команду. Тепер мені є чим пишатися і є що розповісти про це літо.

Так співпало, що рівно рік тому я випустилася зі школи. Кожен випускник трішки хвилюється: а що ж тут буде, коли я закінчу навчання? Хто візьметься за мій проект, хто стане шкільним лідером та активом? 

І після походу я побачила нове обличчя школи, новий актив і нових лідерів. Це викликало особливу гордість та радість.

Тимуре, ти в багатьох випадках брав відповідальність, і сподіваюся, що зовсім скоро ти станеш тим лідером, про якого згадуватимуть менші зі словами: «Він мій найкращий капітан!»

Дякую Валері і Соні. Це неймовірно — бачити, як у вас народжуються ідеї і як ви гуртуєте всіх для їх втілення.

Дякую дівчаткам: Альоні, Лізі та Софійці за розуміння, що в поході треба допомагати товаришу добрим словом і смачненьким.

Дякую Ілоні Володимирівні. Рефлексія, яку ви провели після найдовшого і найскладнішого маршруту, нагадала мені найтепліші шкільні вечори. Я впевнена, що для багатьох учнів ви станете взірцевим наставником.

Дякую Сашкові за гітару, за пісню “Вершина”, вона для мене тепер асоціюватиметься з тобою. Сподіваюся, що коли прийду до вас наступного року, я заспіваю разом з тобою з десяток наших шкільних пісень.

Дякую захисникам нашого похідного вогнища Гені та Максу. Нам завжди було тепло — фізично і на душі — завжди було смачно.

Хлопці 5-го та 6-го класу: Коля, Давид, Валера, Макс молодший, Вова! Ви справжні енерджайзери! Коли в гурті є такі жваві молодші, це створює особливу енергію і атмосферу. Те, як ви купалися у річці, просто неймовірно. За цим можна було б спостерігати годинами і підписати «щасливе дитинство».

Я натхненна вашими обличчями та роботою й дуже рада, що пішла в похід саме з вами, бо ви показали мені, яка зараз у школі панує атмосфера. 

Всім, хто не пішов у похід, бажаю випробувати себе ще раз. 

І переконатися, що ми дійсно найкращі, коли ось так — разом, командою — долаємо труднощі, піклуємося один про одного і створюємо щось для інших».

Нашій школі — 26!

10 червня нашій школі виповнилося 26 років. Ось як ми відсвяткували цей особливий день.

Розпочався  він з зустрічі біля школи, морозива та веселих ігор, які миттєво  підняли всім настрій! 

А далі всі гуртом під звуки гітари поїхали до «Сенегалу». Це не далека африканська країна, а чудова турбаза під Полтавою на березі Ворскли.

Вже на місці кожен клас зачитав свій теплий лист школі та вручив подарунок — розробку проекту, який буде здійснювати цього року. Адже найкращий подарунок — це крок у майбутнє. Серед проектів: “Рослини проти радіації” – 5 клас, “26 шкільних соняхів” – 6 клас, “StopВірус”, “Шкільний ансамбль” – 7 клас, “Поширення позитивних практик” – 8 клас. Коло експертів присудило, що кожна ідея варта втілення та потребує негайних реальних дій.

Далі настав час  історичного марафону. Там усі змогли пригадати історію школи та записати відео літопис цього року. 

В такий спекотний день не обійтися без купання, тож дружно запірнули в річку, а потім усіх чекав обід.

А далі — святкові уроки: відкривали поезію почуттів, вчилися складати задачі, вирішували завдання англомовного квесту, малювали карту, ховали й шукали за нею скарби! 

Доказом того, що хімія та фізика оточують нас зусібіч, стали “Уроки на шампурі”, на яких дізналися, які реакції відбуваються під час приготування шашлику і які речовини беруть у них участь. Кожен клас навчився готувати  маринад: як виявилося, можна маринувати м’ясо і в мінеральній воді, і в кефірі, і в свіжому соку з цибулі! 

Далі настала черга фізичних реакцій, бо ми готували вугілля для мангалів — там теж виявилося безліч цікавих нюансів.

Коли все було готове, а всі накупані та награні веселою ігротекою, розпочалася святкова вечеря. Вітали одинадцятикласники Сашка Супрунця, який народився в один день зі школою, ділилися спогадами та вдячностями.

Так і минув наш день – і хоча в ньому було безліч справ, здалося, що промайнула лише мить. 

Особливо радісно було бачити наших випускниць Лєні Привалову, Іру Литовку, Наташу Дмитренко, Лізу Попову та Машу Дмитрієву.Наша шкільна родина знову зібралася разом!

Текст: 7 клас

Фото: Єлизавета Попова

В нашу команду запрошуємо вчителя початкових класів

Робота в нашій початковій школі спрямована на створення гармонійного освітнього середовища, основою якого буде педагогічно вивірена взаємодія учнів та вчителів. Ви станете і другом та наставником для учнів, і надійним партнером для батьків в проектуванні особистісного розвитку їхніх дітей. Зокрема, серед ваших завдань буде:

·  активне створення освітнього простору;
·  вибудова індивідуалізованої стратегії розвитку кожного учня;
·  мотивація та наснаження учнів до активної позиції в здобутті освіти;
·  інформування батьків про успіхи, цілі та зони зростання учня.
·  забезпечення досягнення освітніх цілей (learning outcomes) шляхом участі учнів  у соціальних проектах та шкільних справах.

Вимоги:

· сформованість особистісно орієнтованої педагогічної позиції;
· особистісна зрілість, незалежність суджень, самостійність у прийнятті рішень;
· належний рівень комунікативної культури та прихильність до морально-етичних цінностей;
· здатність до освоєння освітніх технологій;
· здатність до командної роботи;
· проходження навчання для інтеграції в освітню систему закладу.

Що ми пропонуємо:

· офіційне працевлаштування;
· оплачувані лікарняні та відпустки;
· надійність та людяне ставлення адміністрації, командна підтримка;
· розвиток здатності до інноваційного мислення та підприємництва;
· участь у тренінгах професійного удосконалення та формування компетентностей;
· стипендія на навчання членів родини в школі та її підрозділах;
· оплачувані закладом обіди;
· робота в затишній творчій атмосфері;
· можливість участі в міжнародних подорожах і проектах.

Надсилайте своє резюме та кілька слів про те, чому вам цікаво працювати з нами, на schoolparostok@gmail.com, і ми зателефонуємо найближчим часом.

Зелені мандри на Зелені свята

Цього дня все починається ще до світанку…

На Трійцю існує безліч народних обрядів, які покликані захистити життя та здоров’я людей, очистити їхні оселі та задобрити душі предків, які приходять навідати наш світ. Одним із таких обрядів є збір зелених трав та квітів. Люди робили це ще до світанку, коли природа лише прокидається. Цю традицію наш гурт втілює щороку — в Зелену суботу ми збираємо команду відчайдухів, які раненько їдуть на луки, щоб назбирати трав та зеленого гілля для заквітчання школи.

Цього року відчайдухів було аж тринадцять! Ми пригадали інші народні звичаї, проінструктували одне одного про те, як діяти, якщо раптом зустрінемо русалок чи мавок, заспівали шкільних пісень, привітали Лізу із Днем народження та прикрасили школу різнотрав’ям.

Ось таке практичне втілення має наш курс українознавства — ми щоразу робимо народні звичаї частиною шкільного життя.

Нехай Трійця подарує вам сонячне тепло, силу та наснагу до звершень!

Текст і фото: 8 клас

Стартували освітні експедиції

Перші дні літа після карантину. Нарешті можна відірватися від книжок/ноутбуків/телефонів і провести час на повітрі разом із друзями — у школі стартували освітні експедиції!

За неповний тиждень ми встигли дуже багат. Нарешті ми, шестикласники, посадили перець на шкільному городі. Це проект нашого класу, і ми дуже раді, що нарешті можемо піклуватися про свої рослини.

В середу ми вивчали архітектуру рідного міста, види колон, дуже довго гуляли по парку, вивчаючи особливості історичних будинків. 

У вівторок доторкнулися до світу екзотичних тварин у екопарку, а в четвер продовжили знайомитися із тваринами та рослинами в еколого-натуралістичному центрі. Дикобрази, козлики, лами, жаби, палочники, кактуси, різноманітні рослини — всі вони були там, й учасники експдиції дізналися, як про них піклуються! 

Навіть грози не заважають жити і навчатися на повну.

А попереду чекають ще декілька тижнів, насичених відкриттями та враженнями!

Текст: Святослав Гребельний, 6 клас

Навчання в європейському виші: погляд Маші Дмитрієвої

Вчора до школи прийшла Маша Дмитрієва— випускниця 2019 року, яка нещодавно завершила перший курс в амстердамському університеті. 

Маша розповідала про те, як воно — отримувати вищу освіту в європейському виші та про те, які знання та вміння допомогли їй здобути успіх. 

Чим особливе навчання в європейському університеті?

— Особливістю навчання, як на мене, є домінуюча проектна технологія. Тобто знання та вміння з певної теми відразу застосовуються для отримання конкретного результату. У нашому університеті був предмет, який мав сформувати компетентності проектного менеджменту. І мені було дуже приємно відчути, що я вже володію цими знаннями завдяки шкільним курсам «Проектна діяльність», «Практикум організаторських умінь» та «Учись учитися». Ще один курс виявився ключовим — «Практикум командної взаємодії». У школі ми працюємо в командах класів, екіпажів, у командах проектів і таким чином здобуваємо необхідні навички продуктивного партнерства».

Чи не могла б ти розповісти про це детальніше?

— На одному з занять нас розділили на групи. В кожній були учасники з різних країн, які могли спілкуватися між собою лише англійською мовою. Нам потрібно було створити маркетингову презентацію продукту для відомої компанії.  Наша група перемогла. В цьому мені допоміг шкільний досвід організації екіпажних справ, роботи з технологічною картою й календарем-графіком та доцільний розподіл роботи.

Що ти побажала б нашим учням?

— Шкільні курси, знання та навички, які ви здобуваєте, сприятимуть вашому  успіху як зараз, так і в майбутньому, який би шлях ви не обрали. Щиро бажаємо успіху кожному!