Дебати про ліквідацію найгірших форм дитячої праці

Уже відомо, що 2021 рік ООН оголосила Міжнародним роком боротьби за ліквідацію найгірших форм дитячої праці. І наша школа як асоційована школа ЮНЕСКО долучилася до його відкрття через організацію дебатів “Дитяча праця: за чи проти?”

Кожен клас досліджував свій аспект цієї великої проблеми, а потім презентував його гурту під час дебатів. Масштаби трагедії вразили всіх – кожна десята дитина на планеті вимушена працювати, щоб забезпечити життя собі й родині.

– Я тепер не можу, як раніше, радісно бігти за шоколадкою, бо знаю, що можливо, ця шоколадка коштувала здоров’я моєму ровеснику десь в Африці. Мене вразили дані про дитячу працю на зборі какао та страшні умови, в яких працюють діти. Їх навіть викрадають для цього з родин, таємно завозять в іншу країну, не лікують. А щоб вплинути на ситуацію достатньо купувати какао боби трохи дорожче, – говорить шестикласниця Злата Геращенко.

– Мене приголомшило те, що в Африці дітей-рибалок звільняють з рабства волонтери, а батьки продають їх заново, бо нічим годувати родину, – ділиться її однокласниця Софія Березняк.

– Для мене важливо було дізнатися, як тяжко працюють діти на шахтах в Індії, і те, що в цій країні дитяча праця є дозволеною. Виявляється, такі країни ще є, – додає семикласник Давид Бичков.

Всі учасники дебетів висловили свою позицію: “Діти мають працювати, бо вони є повноправними учасниками соціуму. Але найгірші форми дитячої праці мають бути викорінені”. І всі згодилися, що інформування про проблему – також крок до її розв’язання.