SCIENCE: інтеграція та компетентність

У всіх європейських країнах природничі науки викладаються інтегративно. Реформуючи державну систему освіти, Україна також йде шляхом інтеграції фізики, хімії, біології,  географії в один предмет SCIENCE – науки. Тепер такий предмет з’вився й у розкладі наших учнів.

Січень у школі – це завжди занурення у період «Я і наука» й концентрація на вивченні природничих дисциплін. Зміст освітніх активностей традиційно визначають календарі ООН та ЮНЕСКО, а також провідні наукові проблеми людства. Нині вивчається тема «Глобальні зміни клімату та захист озонового шару» у форматі інтелектуальних перегонів за науково-фантастичним фільмом «Буря в Арктиці».

В усіх активностях інтелектуальних перегонів реалізується стратегія активного навчання, яка полягає у створенні освітніх ситуацій, в яких учні можуть вдосконалювати свою освітню компетентність: міркувати, діяти, тренуватися. А ще – закріплювати навчальні уміння, висловлювати свою точку зору, ставити запитання та здійснювати освітній пошук.

Протягом уже місяця кожен клас працює над блоками пошукових завдань з різних наук, розглядаючи проблеми, відображені у фільмі, з різних точок зору. Вже відбулися етапи «Географія», «Екологія», «Біологія», «Хімія», йде робота над етапом «Фізика».

Цілісний розгляд явищ та процесів формує здатність діяти, учні глибше розуміють тему, завдяки її дослідженню через кілька точок зору та свідомо формують навички системного мислення.

– Я відкрив для себе дуже багато, навчився самостійно працювати з інформацією, зміг вже тричі гідно предствити здобуті знання і, звісно, отримав досвід продуктивної взаємодії у складі команди класу, – говорить шестикласник Володимир Малиш.

Зовсім скоро стартує наступний етап перегонів – за науково-популярним фільмом «2040. Майбутнє чекає», де розглядаються екологічні проблеми планети та позитивні практики їхнього вирішення.