St. Valentine’s Day та глобальна компетентність

День Святого Валентина в нашій школі – це завжди можливість дослідити культурознавчий аспект свята та попрактикували розмовну англійську. Цього року, як і завжди, більшість справ була організована так, що учні працювали командою, тренуючи надзвичайно важливу в сучасних умовах компетентність – здатність до командної взаємодії.

Свято було яскравим і захоплюючим, але в яскравій діяльністю, що об’єднувала всіх протягом тижня, вирішувалося багато важливих освітніх задач:

  • розвивалася здатність до усного та писемного мовлення; 
  • формувалося вміння сприймати розмовну англійську – через сучасні пісні та поезію; 
  • відбувалося занурення в культуру та традиції англомовних країн і через це формувалася надважливе нині інтергративне особистісне утворення – глобальна компетентність;
  • тренувалися етикеті навички.

Кожен клас мав за жеребкуванням виконати якесь завдання: розробити дизайн класних кімнат, провести конкурс англомовної поезії чи печива, виготовити цукерки. А презентувати всі свої здобутки мали англійською мовою для шкільного гурту.

Атмосфера була неперевершеною! Смаколики, виготовлені власними руками, виявилися надзвичайно смачними, а гора валентинок виражала теплі почуття, що об’єднували всіх. А участь у створенні англомовного середовища взяли всі учасники свята, бо ініціювати та підтримувати англомовну комунікацію.

“Мене вразила історія вже звичної традиції – дарувати валентнки. Я й не могла уявити, що в минулому були валентинки, вартість яких могла сягата вартості карети!” – ділиться враженнями від уроку культурознавства дев’ятикласниця Олена Бірюк.

“Для нас було спражнім випробуванням провести майстер-клас з виготовлення листівок для учнів 5 класу. Але в нас вийшло!” – розповідають історію свого успіху шестикласниці Влада Рукас та Настя Шаповалова.

“Я кілька вечорів вчила свій вірш англійською і врешті змогла прочитати його перед гуртом на 12. Це справжня перемога для мене!” – радіє їхня однокласниця Альона Березняк.

Ось такі великі й малі перемоги й сформували яскраве й тепле свято!