Маленькі кроки задля великих цілей

Соціальна активність при дистанційному навчанні – це можливо!
Довели це учні 9 класу, які ведуть проект, присвячений Глобальним цілям сталого розвитку. Вони розробили календар і спрямовують гурт до різних прогресивних активностей.

Ось відгуки учасників:

«Долучаюся до акції 9 класу! Я вчора розповів своїм батькам, що таке відновлювальна енергія і про приклади відновлювальної енергії. Моя мама була вражена, що нашому сонцю аж 4,6 мільярдів років і водневого пального у ньому ще вистачить аж на 5 мільярдів! Дякую 9 класу за можливість!»
Богдан Медяник, 7 клас

«Я долучаюся до акції 9 класу та розповісти про реакцію моїх батьків на вірш французькою мовою до Всесвітнього дня поезії» Спочатку, коли я їм розповіла про те, що я буду читати вірш французькою мовою, вони дуже здивувалися та почали мене уважно слухали. А після того, як я розповіла вірш, вони почали мене розпитувати про його переклад та зміст. Я помітила, що їх це дуже зацікавило. А тато навіть знайшов вірш котийською мовою і спробував його прочитати. Тому я хочу подякувати 9-му класу за таку цікаву акцію!»
Влада Рукас, 6 клас

«Приєднуюся до сьогоднішньої акції дев’ятого класу. Термін «примусова праця» означає будь-яку роботу чи службу, що її вимагають від якої-небудь особи під загрозою якогось покарання і для якої ця особа не запропонувала добровільно своїх послуг. Работоргівля — продаж і купівля людей у рабство. Рабство — насильницьке підпорядкування однієї людини іншою або однієї групи людей іншою групою людей». 
Лілія Дмитрієва, 5 клас

Дорога до глобальної мети – це безліч маленьких кроків. Учасники шкільного гурту це зрозуміли.

Полтава – пісня в камені

Більше двадцяти родин наших школярів цими вихідними мали приємне і корисне дозвілля, адже діти провели цікаві екскурсії та познайомили з пам’ятками Полтави. А нагодою став Всесвітній день пам’ятників та пам’ятних місць.

Такий формат навчання у нашій школі має назву «Діти для освіти батьків». Його призначення – надати соціальну значущість навчальні діяльності, сприяти публічній комунікації, інтегрувати знання в життя. І, звісно, отримати насолоду від весної Полтави.

“Я своїм батькам провела екскурсію, дуже дякую за таку можливість! Моя родинна дуже щаслива!”
Злата Геращенко, 6 клас

“Я теж провела екскурсію мамі! Дуже дякую за ідею!”
Ліза Стефановська, 8 клас

“Я провів велоекскурсію гоголівськими місцями Полтави. Це було гарно!”
Олександр Ковалевський, 6 клас

А завершився цей освітній проект великою віртуальною екскурсією, на яку учні запросили вчителів.

Спрямовуючи світову спільноту, ООН закликала розкривати історію через родзинки своєї батьківщини. Саме так відзначила цей день наша школа.

“Greener Ukraine”: простір для екологічних ідей

Освітньою подією 15-16 квітня став екофорум “Greener Ukraine”, який відбувся онлайн. Сучасний формат, який дозволив об’єднати людей з різних куточків України. Лідерами комітетів були восьмикласники, а серед учасників – активісти та лідери місцевих громад, школярі, вчителі та студенти з різних куточків Украни.

Два дні форуму стали справжнім простором для тих, хто формує безпечне майбутнє України.

Чим небезпечне сміття? Як ми причетні до цієї проблеми? Що ми можемо змінити, щоб її вирішити? Відповідь на ці питання шукали учасники комітету “Переробка сміття”.

Учасники комітету “Обережно: пластик!” з’ясували, що кожен може замінити пластикові речі на більш екологічні, розповісти друзям, рідним про цю проблему та пошукати проблеми вирішення, відмовитися від одноразової та надлишкової упаковки, стимулювати обмін речами, щоб зменшити їх кількість. І навіть – про вчених з Сумщини, які створили пакетики, подібні до пластикових, але абсолютно екологічні. Міркували й на державному рівні – про запровадження відповідальності виробника за життєвий цикл товару.

Комітет “Чиста атмосфера” розглянув проблему спалення лісів, викидів транспортних викидів в атмосферу та становище в Україні.
Всі працювалиплідно й натхеннно!

Ось що вдалося учасникам форуму:
– обмінятися досвідом і думками;
– неформально поспілкуватися в групах, де об’єдналися люди різного віку та статусу;
– дослідити різні способи вирішення проблем.

Таке єднання переконливо свідчить, що в Україні є люди, готові змінювати світ і його екологію на краще. А це вже велика перемога!

Освіта не за партою: досліджуємо весняний ліс

“На звичайному уроці біології ви можете побачити первоцвіти на сторінках підручника, а на уроці не за партою їх можна торкнутися і роздивитися з усіх боків!” – говорять учасники цієї освітньої експедиції.

А крім первоцвітів, дослідники змогли поспостерігати за дятлом, пошукати житла бобрів і побачити, як прокидається від зимового сну бузковий гай. Вони розрізняли лісові дерева за корою, тренувалися знаходити гриби та лишайники.

А ще отримали неоціненний досвід – побачили чистий, незасмічений ліс – яким він і має бути під доглядом людини.

“Це і є моє найбільше враження! – говорить шестикласниця Влада Рукас. – Я дуже вдячна людям, які так дбають про нашу природу!”

“Ми стільки дізналися нового, нам так зрозуміло і з такою любов’ю пояснювали, що залишися і знання, і найкращі враження!” – приєднується її однокласник Володимир Малиш.

“Я зміг показати моїм шестикласникам, саме ті біологічні об’єкти, які вони зараз вивчають”, – радіє їхній вчитель Володимир Валерійович.

Формат освіти не за партою – це дія на випередження, сучасний освітній тренд і традиційна шкільна практика.

Початок квітня: освітня партитура тижня

Щотижня складається освітня партитура на основі шкільного календаря. Ось якою вона була на початку квітня.

У понеділок учні занурилися у сприйняття поезії. На них чекала година поезії “Поезія – слово! Поезія – пісня! Поезія – чиста душа!”. Учні мали змогу продекламувати твори українських поетів, а також – вірші Едуарда Асадова, усвідомити провідні мотиви цих поезій, поміркувати, що таке поезія для людини, а також довідатися про кожного з авторів. 

У вівторок школярів чекав урок українознавства про свято Теплого Олексія, а також виїзна школа на пасіку. Учні познайомилися із змістом та традиціями цього свята, розібралися в особливостях будови бджіл та їхньому значенні для нашого життя, зрозуміли, як виглядають вулики і що таке апітерапія.

Першого квітня, у четвер учні взяли участь у проекті “Освіта не за партою: гоголівські місця Полтави”. Вивчення біографії Гоголя як знайомство визначними місцями нашого міста. Також у цей день учні мали можливість зануритися у світ гоголівських творів під час уроку-концерту. Вони читали в ролях уривки творів, тренували уміння виразного читання та сприйняття художнього тексту. День гумору відзначили годиною гуморесок українських письменників.  

У п’ятницю взяли участь в освітньому проекті “Птахи – жителі планети Земля”, де поєдналися командна робота та знання з біології. Метою було сформувати сприйняття птахів як рівноправних мешканців нашого світу, усвідомити важливість біологічного різноманіття і поваги до нього. 

Субота стала часом мотивації до читання. Цьому посприяла читацька конференція “Сторінками добрих книг” з нагоди Міжнародного дня дитячої книги, до якої учні готували буктрейлери про улюблені твори. Задачею було надихнути на усвідомлене читання, показати значення хороших книг та обмінятися читацьким досвідом. 

Протягом тижня наші учні почали знайомство із найбільш трагічною сторінкою людської історії  – Другою світовою війною. Занурення в цю тему приурочене Міжнародному дню звільнення в’язнів концтаборів, який відбудеться 11 квітня. Мета цього періоду – допомогти усвідомити, до чого призводить ідея вищості за расовою чи національною ознакою, формувати толерантність та обізнаність в галузі історії.

Перший тиждень квітня був наповнений важливим освітнім змістом, щоб у кожного учня було якомога більше можливостей для розвитку.

Птахи – жителі планети Земля

Саме так називалася конференція, яка відбулася сьогодні в нашій школі. Її юні учасники тренували здатність здобувати, систематизувати та презентувати результати інтелектуального пошуку, вчилися ефективно працювати в інтелектуальних проектах. А найголовніше відкрили для себе дивовижний світ пернатих.

“Птахи – це частина нашого світу. Мені надзвичайно цікаво про них дізнатися”, – поділалася на початку конференції семикласниця Ангеліна Даценко.
“Мені цікаво, чим птахи харчуються. Я хочу знати, чим і як я можу допомогти пташці, якщо я побачу, що вона в біді”, – додав шестикласник Валерій Черномазов.

Кожен клас мав свою тему для дослідження. Будова тіла та житла птахів, особливості пристосуванян до природних умов та гніздування, загрози екологічні та природні – все стало предметом вивчення.

“Було надзвичайно цікаво дізнатися, які житла будують птахи! Особливо сподобалися неймовірні гнізда африканських ткачиків”, – говорять п’ятикласники.
“А ми нарешті зрозуміли, чому пташок не можна годувати хлібом”, – діляться здобутками семикласники.

А зовсім скоро – можливсть зустрітися з пташками у наших лісах. Сподіваємося, що такий урок біології допоможе глибше зрозуміти світ живої природи.