Ботанічні пригоди у Балчику

Виїзну школу в Болгарії важко уявити без відвідин ботанічного саду королеви Марії, тим паче, якщо найкоротший шлях до моря проходить через цей сад. Але про море потім, зосередимось на палаці та ботанічному саду королеви Марії, або як його називають тут, у Болгарії, ботанической гардине.

Кілька століть тому це місце слугувало літньою резиденції румунської королеви Марії, яка користувалася неабиякою популярністю серед болгар. В 1955 році сад було розділено на дві частини. Одну з них відкрили для охочих туристів, інша відведена під заповідник, в якому іноді проходять практики у болгарських студентів.

Красу палацу доповнюють досвідчені і захоплені своєю справою екскурсоводи, готові розповідати годинами про кожен шматочок землі, кожну рослинку навколо тебе. Наша екскурсія тривала довгі та спекотні три години, це було нелегко. Але одночасно вона була надзвичайно цікавою. Ми побували в оранжереї, де знаходяться найбільший кактус у Болгарії та найстаріша олива в Європі, нас провели місцями, де любила відпочивати Румунська королева, ми змогли загадати бажання на мосту зітхань та кинули монетку до колодязя бажань.

Особливим видом активностей, які чекали на нас у саду, були квести, в яких довелося позмагатися нашим екіпажам “Фантастична четвірка” та “Нічний доїдайло”. Ми шукали рослини з чудернацькими назвами (Ачілеа Міланхоліум, Трахікапус та Люляк звичайний, до прикладу), бігали в пошуках підказок та вирішували надзвичайно складні загадки.

Море чудових фотографій та сильних вражень – ось що залишив нам ботанічний сад у Балчику, тому ми бажаємо і вам відвідати це мальовниче місце!

Текст і фото: Даниїл Сергієнко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.