Хага – серце Ґетеборга

На південному заході Швеції є чудове місто Ґетеборг, одне з найбільших та найгустонаселеніших міст цієї країни. Саме ним сьогодні здійснила прогулянку
наша група – учасники проекту “Усі ми свої, бо усі ми – діти”.

Що ж очікувало нас?
Ми відвідали історичний центр Ґетеборга район Хага. Всі будівлі тут старовинні або виконані у старовинному стилі. Нижній поверх будинків – кам’яний, а верхні – дерев’яні. Шведи вирізняються своєю відкритістю, тому на вікнах відсутні штори.

Темп життя у цьому районі міста розмірений і спокійний. Через це шведи мають багато часу на такі буденні речі, як прогулянка з собакою чи дружнє спілкування за чашкою кави. Також це місце багате на різноманітні цікаві крамнички і кав’яреньки. Можна порозглядати старі антикварні речі чи неймовірні іграшкові будиночки, зазирнути у крамничку з мумі-тролями чи посмакувати якоюсь суто шведською стравою.

Неподалік від Хаги знаходиться головна в місті фортифікаційна вежа, що була заснована ще за часів Карла XII, однак з того часу, на щастя, так і не здійснила жодного пострілу.

Під час прогулянки ми дізналися багато нового та цікавого. Зарядилися позитивними емоціями. Відкрили для себе маленьку частину Швеції. Коли ми поверталися, місто запалювало вечірні вогні. Закінчувався наш перший день у
Швеції.

Текст: Марія Дмитрієва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.