Різдвяна Швеція: день третій

Третій день нам подарував зустріч із високим мистецтвом. Ми відвідали Ґетеборзький музей мистецтва, де змогли побачити найбагатшу в світі колекцію скандинавського національно-романтичного живопису. Крім того, у цьому музеї представлені твори мистецтва п’яти останніх сторіч, серед яких є картини Ван Гога, Рембранта, Моне та Пікассо.

Як ми дізналися з історії цього музею, перші картини були надані сюди його жителями, на відміну від інших великих національних художніх музеїв, які беруть свій початок від королівських та князівських колекцій.


Під час огляду експозиції кожен мав знайти 5 творів, які найбільше вразять, дізнатися більше про них та їхніх авторів. Час пройшов у спогляданні та фотографуванні. Ми з’ясували, що Ані найбільше сподобалися картина Самюеля ван Хогстраатена, Маші – картина під назвою «Мессаліна Петера Северіна Кроєра, а Діма не зміг обрати найбільш вражаючу… Але побачене однозначно вразило усіх.

Після музею мистецтва рушили в IKEA. Там на нас чекало не лише знайомство із шведським дизайном, але й знаменитий шведський різдвяний обід… І це було просто чудово, адже ми вже добряче зголодніли! Отож, отримавши в касі спеціальні наліпки (які свідчать про те, що ми можемо тут їсти хоч увесь день), ми взяли до рук таці й почали практичне знайомство зі шведським різдвяною кухнею. Тут були м’ясні тефтельки, соус із журавлини, два види картоплі із рибою, усілякі шинки, паста із квасолі, три види червоної риби (солена, запечена, тушена – м-м-м!), овочеві салати, дуже смачненькі булочки з коричного тіста (теплі та духмяні), сосиски та смажені ковбаски… На десерт – чудова різдвяна каша, коричний кисіль, паперкакка і якась надзвичайно смачна запіканка… Але здається, що і це ще не все!..

Дещо придбавши, спробувавши на дотик усі можливі меблі, ми попрямували до хостелу. Тут ми провели вечір, переглядаючи черговий різдвяний фільм. На душі було затишно…


Який це чудовий час – очікування Різдва. Особливо у Швеції!


Текст: Олена Ульяніч, Анна Іщейкіна, Марія Дмитрієва та Дмитро Нікулін