19 жовтня – Ліцейський день

19 жовтня кожного року учні нашої школи відзначають Ліцейський день. Цього дня 1811 року в Царському Селі – містечку біля Петербурга, розпочали своє навчання 30 хлопчиків з дворянських сімей, які змогли стати хорошими друзями, талановитими та непересічними людьми, серед них – Олександр Пушкін, Іван Пущин, Федір Матюшкін, Вільгельм Кюхельбекер, Антон Дельвіг, Олександр Горчаков. Уже майже 20 років у нашій школі існує традиція відзначати цей день. І цей рік не став виключенням.

Зранку зібралися всі учні та вчителі до пісенного кола, де ми співали пісні присвячені цьому дню. Тетяна Григорівна привітала наших випускників, побажавши їм і всьому шкільному товариству справжньої дружби та натхненного навчання на всі роки спільного перебування в стінах нашої Альма-матер. Далі був урок від випускниці Олени Володимирівни Дмитренко, яка нам розповіла про свої шкільні та студентські роки. Коли ми прийшли до їдальні, то в нас на сніданок була булочка з маслом, як у ліцеїстів. Цей сніданок був незвичайний – звучали вірші ліцеїстів.

Пізніше кожен з нас представляв свій подарунок школі. Учителі зробили ремонт підлоги в компютерному кабінеті; подарували проектор та вишукані чашки, започаткували «Музей однієї картини». Лариса Юріївна – наш вчитель англійської мови, переклала нашу пісню “Паросток” англійською й ми разом її заспівали. Ольга Павлівна та Сергій Володимирович подарували “куточок метеоролога”.

Ми – учні, подарували також багато подарунків: зручну форму для святкової випічки, політичний глобус, книжку з поезіями О.Пушкіна. Наші випускники оформили одну із стін фотографіями з нашого шкільного життя. Також цього року наші екіпажі вчилися робити справи «для загального добра», зокрема екіпаж “Іскорки” їздив до “Монтесорі-центру”, щоб розважити дітей, які його відвідують. “Іскорки” також прибрали шкільний город і зібрали плоди вирощені на ньому. Екіпаж «Holidays» долучився до шкільної акції «Чорнобрива Україна» (ця акція полягає в тому, щоб прибрати сміття на узбіччях українських доріг та засадити їх чорнобривцями) та почав розробляти новий випуск традиційної молодіжної газети «Довгапанчоха». Екіпаж «Сім’я» познайомив нас з учнями 2-го класу та разом з ними намалював малюнки для хворих дітей міської лікарні. Екіпаж «Супершістка» відвідав дівчинку Владу, яка лежить в онкологічному відділенні, та покращив наш шкільний майданчик.

Далі у нас був “Вогник” для заслужених вчителів школи Івана Миколайовича та Зінаїди Михайлівни, де ми згадували всі найкращі миті, пов’язані з ними, дякували їм за величезний вклад у наше навчання. Також ми зачитували гумористичні вірші та п’єси Івана Миколайовича.

Після цього був обід, а далі нам представили наших другокласників. Вони показали чудову виставу ” У Лукоморья дуб зеленый”. Потім нас запросили до літературного салону – зовсім як у ХІХ столітті, де кожен з нас читав вірші Пушкіна. Дівчата були вбрані в гарні сукні, а хлопці – у вишукані костюми. Ми змогли дізнатися більше про історії створення різних пушкінських поезій та насолодитися довершеним читанням.

Після салону ми поїхали до Пушкінського скверу, де зібралися всі: вчителі, учні та батьки. Це було пісенне коло, яке об`єднувало всіх. Ось так цікаво пройшов Ліцейський день у нашій школі цього року, і ми сподіваємося, що в наступному році до його проведення долучаться не лише учні нашої школи, а й інших навчальних закладів.

Текст: Олександра Говорова