Море нашого натхнення

Море… Скільки епітетів, метафор, порівнянь ви можете підібрати до цього слова? Ми точно знаємо, що надзвичайно багато, адже зовсім недавно самі робили це. І мали для цього чудовий привід, адже саме у кінці вересня весь цивілізований світ відзначає Всесвітній день моря. 

Звичайно, ми також не могли пройти повз таку важливу подію. Море завжди було джерелом натхнення. Художники, письменники, композитори, хореографи зображували його у своїй творчості. 

А коли вже ми говоримо про митців, закоханих в море, то просто не можемо не згадати  видатного художника-мариніста Івана Костянтиновича Айвазовського. Його картини вже понад 150 років вважаються еталонами морського пейзажу. 

Цій людині зі світовим ім’ям було присвячено серію уроків, на яких ми споглядали його художні шедеври та намагалися їх описати.

– Я людина небайдужа до зображувального мистецтва, і мене щиро вражає талант Айвазовського, його здатність передати кольори та відтінки моря, динаміка картин. Коли дивишся на його полотна, здається, що хвиля от-от зрушить з місця і поглине тебе, – ділиться враженнями Юля Хмелевська.

Надихнувшись спогляданням картин метра, ми перейшли до практики.
На спеціально організованих уроках образотворчого мистецтва учні 5-9 класів продемонстрували свої художні таланти. Результатом стала шедевральна виставка “Моє море”, яка нині прикрашає нашу школу.

Але не тільки художники змогли виявити себе в цей період. Учні, схильні до мистецтва слова, також мали подібну нагоду – виразити свої думки на папері. Але вже не фарбою і пензлем, а звичайною ручкою. Ми описували одне з найвидатніших полотен Айвазовського – “Дев’ятий вал”. Цей час відзначився особливо натхненною роботою кожного.

– Я й не думав, що завдання описати картину може бути настільки захоплюючим. Коли я почав це робити, то вже важко було зупинитися. Наші вчителі створили таку неймовірну атмосферу, яка сприяла моєму творчому настрою, – говорить дев’ятикласник Назар Іноземцев.

Таким чином ми на власному досвіді змогли переконатися у тому, що море справді може надихати. 

Текст: Трохим Уманський та Софія Куляєва, 5 клас,  редакційний супровід – Андрій Заболотніков 
Фото: Анастасія Артюх