Про тих, хто точно не забутий

Пам’ять означає здатність людини зберігати, накопичувати та використовувати свій досвід протягм життя. Всі знають, що минуле треба пам’ятати, аби не повторювати його помилки. Однак наша школа вирішила трохи розширити цю думку, бо, на переконання кожного з нас, просто зберігати знання про минуле – недостатньо. Їх треба поширювати та передавати іншим.

Саме з такою благородною метою зібралися у четвер учасники проекту “Меморіал Слави”. В його межах уже кілька років учні нашої школи розповідають небайдужим полтавцям історії цілком конкретних людей, які загинули в часи Другої світової війни, захищаючи та звільняючи Полтавщину.

Наша розповідь була приурочена одразу до двух дат: Міжнародного дня миру та Дня звільнення Полтави. Цього разу на наш заклик долучитися до цієї соціально значущої справи – збереження пам’яті – відгукнулися учні сьомого класу Полтавської гімназії №13.

– Завданням проекту є донести до людей значущість цього, безумовно, історичного місця.  А також допомогти усвідомити важливість та цінність миру на прикладі доль цілком конкретних людей, які віддали своє життя за мир на нашій планеті у найбільшій світовій війні, – говорить наш вчитель історії та куратор проекту Ольга Павлівна Маслова.

Ми впевнені, що змогли досягти цієї мети.

– Було дуже приємно бачити зацікавлені очі кожного зі слухачів. Видно, що кожен з них був “у темі” і до кінця екскурсії пройнявся цією змістом. Сподіваюся, що так воно і було, – ділиться враженнями учасник проекту Олександр Супрунець.

Проект “Меморіал Слави” є однією з багатьох справ, якими ми робимо хоч щось для наближення миру в нашому світі. 

Пам’ятайте, що у світі не буває великих і малих добрих справ. Тому долучитися до наближення миру може кожен з вас в міру своїх можливостей. Не забувайте про це!

Текст і фото: Андрій Заболотніков