А в атмосфері наш захист – озоновий шар

«Даруй прохолоду, не збавляючи темпу!»

А ви б хотіли допомогти містам нашої планети, які щороку огортає смог і дізнатися, що там – в атмосфері, крім хмарок та розрідженого повітря? Тоді 16 вересня, у Міжнародний день захисту озонового шару, вам варто було приєднатися до нашого  проекту «Даруй прохолоду, не збавляючи темпу».

Доповідачами були десятикласники Настя Артюх та Андрій Заболотніков. Настя розповідала про озон, його властивості та способи утворення. Андрій – про міжнародні документи на захист озонового шару. І ми зрозуміли: якщо людство дотримуватиметься того, що було написано і підписано, можливо, вдасться вберегтися від глобальних природних катаклізмів.

Виявляється, тоненький трьохміліметровий шар озону захищає нашу планету від ультрафіолетових променів, які є згубними для всього живого. А над Антарктидою вже  утворилася велика озонова діра – діаметром близько 1000 км! Це результат діяльності людства: у вихлопних газах наших автомобілів, викидах реактивних літаків, навіть у звичайних дезодорантах містяться речовини, що підіймаються до озонового шару і руйнують його.

Розв’язати цю проблему можливо тільки об’єднавшись. І зусилля кожного мають значення. Приємно було дізнатися, що дехто з наших учнів та їхніх родин вже відмовився від предметів, що шкодять озоновому шару: аерозолів, лаків та бальзамів для волосся, хімічних добрив, автомобілів на паливі тощо. І, сподіваємося, після завершення проекту таких екологічно свідомих людей стане більше. 

Тож і вам, наші любі читачі, пропонуємо долучитися до захисту озонового шару. Це легко!

Текст: Дмитро Нікулін
Фото: Єлизавета Попов