Благодійний ярмарок до Дня благодійності

5 вересня – Міжнародний день благодійності. Він з’явився зовсім нещодавно – за резолюцією Генеральної асамблеї ООН у 2013 році. Цього дня багато доброчинних організацій працюють якнайактивніше. Ми також приєдналися до світової спільноти: інтелектуально і дієво.

Учні 10 класу розповіли про найцікавіші благодійні акції та як відзначає цей день Організація Об’єднаних націй. А випускниця Марія Дмитрієва розповіла про матір Терезу – людину, до дати смерті якої приурочено подію.

Мати Тереза сфокусувала увагу людства на проблемах тогочасної Індії: злидні, тяжкі хвороби, через які люди помирали просто на вулицях, дискримінація – бідні індійські родини часто не були раді появленню дівчат у своїй сім’ї і просто викидали немовлят на смітники. Їй вдалося створити орден, який нині діє по всьому світу, надаючи допомогу немічним, підтримуючи людей, які стали жертвами катастроф, допомагаючи стражденним. За ці досягнення вона отримала Нобелівську премію миру. 

В нашій школі багато доброчинних проектів, але цього року ми започаткували ще один – благодійний ярмарок. Учні 5 та 7 класу зробили лимонад – кожен за своїм рецептом. Одинадцятикласники пропонували білетики до салону шкільних послуг. Восьмикласник Коля Ткаченко здивував своєю грою на електрогітарі. Всі поспішали і продавати, і купувати, бо ярмарок тривав лише 20 хвилин. Але за цей невеликий проміжок часу ми набрали рекордну суму – 1418 грн!

– Мені дуже сподобався такий формат. Кожен приносив щось своє і міг поділитися з друзями, – поворить семикласник Данило Щербина.

Згідно із Всесвітнім індексом благодійності, який встановлює Британський благодійний фонд CAF, Україна у 2017 році зайняла 90 місце. Це не найкращий результат. Якщо кожен із нас буде небайдужим, ситуація зміниться. 
​Тож сподіваємося, що ми будемо робити добрі справи частіше, і у нас буде чим поділитися!

Текст: Дмитро Нікулін