Освіта не за партою: навчаємося в Швеції

Навчатися не за партою, а подорожуючи знаковими місцями Європи, – це шкільне захопливе повсякдення. Але подорож до партнерів – у шведську провінцію Сконе аж ніяк не можна назвати буденною. Цей візит відбувся на запрошення друга нашої школи п. Петера Бенгтссона. І дав чудову можливість зануритися в освітнє середовище шведських школярів, познайомитися з культурою Польщі та Швеції і добре потренувати англійську.

 Нас вразило те, як обладнані навчальні кабінети у шведській школі. Наприклад, музичний кабінет ніби найсучасніша студія звукозапису, де є бас-гітари, синтезатори, ударні установки та багато інших цікавих музичних інструментів. Майстерні з трудового навчання нагадують сучасні мануфактури. В кабінеті є все для обробки дерева, учні креслять власні проекти та макети, а потім втілюють їх у життя. У кожного учня є власний iPad для занять. І все це фінансується державою з податків, що сплачуються громадянами Швеції.

діляться враженнями учасники подорожі.

Звичайно, невід’ємною частиною роботи в таких проектах є відвідування музеїв. Однак відвідування – не зовсім правильне слово. Відвідування – це коли сприйняття довільне, за бажанням. В наших виїзних школах в музеях влаштовуються квести чи якісь інші активності, які роблять ці кілька годин цікавим навчанням.

Сьогодні я відкрила для себе новий світ. Це світ давньої Скандинавії, у якому колись давно мешкали вікінги. А відкрити його я змогла завдяки Музею шведської культури. Цей музей є незвичайним. Хоча ми були там недовго, мене він наче відправив у інший світ. Я й не здогадувалася, що у стародавні часи люди користувалися гребінцями, щоб привести до ладу і волосся, і бороду. Найцікавішим для мене експонатом був великий стенд, у якому зображувалися різні шари грунту і паралельно – археологічні знахідки. Музей – це дім епохи, що минула, а не місце для пилу,

говорить Ліза Фисун.

Сподіваємося, що наступного року зможемо вітати наших шведських друзів у Полтаві!