У світі Астрід Ліндгрен – 2018

День народження Астрід Ліндгрен у нашій школі відзначається як велике свято книги і читання. І відзначається більше 20 років. Світ її творів – це літературний світ, який першим відкривається школярам: поступово, крок за кроком. У кожному класі – своя тема, свій твір. Від історії дітей із Бюллербю, яку читають другокласники, до аналізу письменницької майстерності в зображенні дитячого світу, який здійснюють учні старших класів.

Творчість Астрід Ліндгрен – класичний зразок сутнісного призначення хорошої книги: змінювати життя на краще. Життя цілої країни Швеції, яка не в останню чергу завдаки Астрід Ліндгрен стала лідером в охороні дитинства. І життя нашої школи також, бо вже не порахувати усіх шкільних мандрівок до цієї чудової країни і прекрасних митей на батьківщині Астрід. А скільки хороших друзів і прекрасних партнерів подарувала робота з цією темою!

Тож з минулого року наш заклад ділиться досвідом та об’єднує навколо світу Астрід юних читачів з усієї України. Це великий проект, який активізує не тільки читацькі, але й соціальні навички. Наші учні вже тражиційно виступали ведучими різних справ, здійснювали складну організаційну роботу і результат – атмосфера творчого єднання – був нагородою для всіх!

Другий Всеукраїнський фестиваль юнацької творчості “У світі Астрід Ліндгрен” відбувся!

Ось якою була його програма
10.00 – відкриття
10.40 – презентація робіт учасників в номінації «Образотворче мистецтво (ілюстрування творів Астрід Ліндгрен)» 
– змагання учасників у номінації «Літературознавство та читацька компетентність» (конкурс знавців творчості Астрід Ліндгрен) 
12.10 – благодійна акція «Поки можеш, будь добрим!»
13.00 – літературно-рольовий конкурс «Герої Астрід серед нас» 
– змагання учасників в номінації “Есеїстика” 
– літературознавча конференція “Не хочу писати для дорослих!” 
14.30 – «Фіка є фіка!»
15.15 – закриття

До наших фестивалів вже долучилося понад 800 учасників з України і закордону. А це: сотні малюнків, десятки годин літературознавчих дискусій, презентацій та досліджень, а ще – вистави, соціальні проекти, кінопокази, ігри й солодощі. І, звісно, день спілкування з однолітками, об’єднаними світом книги.

«Це вже не перша моя поїздка на фестиваль, який стає з кожним роком більш цікавим і захоплюючим. Зізнаюсь, раніше я дуже мало знала про Ліндгрен. Тепер же, читаючи її твори, я ніби поринаю у дитинство і впевнена, що диво живе поруч з нами. Хочеться, щоб студенти молодших курсів продовжили традицію брати участь у фестивалі та з задоволенням пізнавали творчість відомої письменниці”.


це враженнями від фестивальної програми поділилася студентка Кременчуцького педагогічного коледжу Настя Диханова.

Спільний проект здійснився! Час планувати наступний – третій фестиваль!