Досвід поколінь і фотосесія з рушниками

Щотижкя ми провідуємо наших літніх друзів. Іноді допомагаємо їм по господарству, іноді прибираємо в кімнатах, а екіпаж «Потужна хвиля» організували волонтерський ярмарок і придбали ретро-телефон з великими кнопками для їхньої бабусі. 

Наш екіпаж «ThinkGuys» провідує Марію Іванівну Страутинь. Ця бабуся – поетеса, вона пише глибокі вірші. Кожного разу, коли ми приходимо до неї, вона зачитує напам’ять свій вірш. А їх, повірте, в неї багато – цілий стосик! Марія Іванівна дуже любить дітей і завжди з нетерпінням нас чекає. Наша бесіда починається з того, що кожен встає і чітко та голосно читає вірш, який він вивчив цього тижня. Бабуся оцінює і дає рекомендації для покращення декламації. Вона часто нам розповідає про своє дитинство і зачитує нам вірш-згадку про страшні події воєнні часи та про те, що її тоді радувало. 

«З Марією Іванівною нам дуже цікаво. Пам’ятаю, минулого разу ми її попередили, що ми з  нею будемо фотографуватися. Ми прийшли, як завжди, в шкільній формі. А Марія Іванівна підготувалася до фотосесії. Вона дістала зі старих скриньок на шафі свій вишуканий український костюм, а нам дала вишиті рушники та інші елементи одягу. Ми були вражені та радісні. Після  цього я з нетерпінням чекаю наступної нашої фотосесії», – ділиться Дмитро Нікулін. 

Для нашого гурту важливо вирішувати соціальні  проблеми. Ми намагаємося єднати людей, які в іншому випадку контактували б один з одним. Досвід поколінь – це важливо. Адже, поки ще залишилися ті люди, які бачили страхіття війни, треба переймати їхній досвід, аби не повторити трагедію знову. 

Текст: Давід Бичков в редакції Насті Артюх.

Фото: Валерій Чорномазов