Що писав про демократію Пушкін та чому Кюхельбекер не зміг викладати у Парижі

Протягом цього тижня одинадцятикласники проводили уроки культурознавства за методом «рівний – рівному».  Зокрема, у вівторок учениця 11 класу Анастасія Артюх розповіла нашому шкільному гурту про те, як ліцеїсти пушкінськогов ипуску своїми вчинками та життям наближали торжество демократії. 

На цих уроках  уроці учні змогли дізнатися, що писав про демократію Олександр Пушкін, як поширював її ідеї Іван Пущін та чому Вільгельм Кюхельбекер не зміг викладати у Парижі.

“Я вперше розглядала як Пушкін та його товариші своїм життям стверджували свої демократичні переконання, бо я готували доповідь перед шкільним гуртом. Чесно кажучи, це доволі складна робота, адже потрібно було проаналізувати багато інформації з різних джерел та з різних точок зору. І хоч зрозуміти, чому та чи інша подія в житті ліцеїстів несла в собі цінність демократії, не так і складно, але розповісти доступно та зрозуміло навіть молодшим, було значно складніше. Я рада, що в мене була змога дізнатися детальніше про життя ліцеїстів, які стали «столпами Отечества” і потренувати вміння виокремлювати цінності демократії в діях людини», – каже розповідачка Анастасія Артюх.

Пушкін жив у Російській імперії, в котрій демократичні ідеали були ще далекою мрією. Кріпацтво, класове суспільство, ідеологія завоювань та менталітет — все це вкупі складало умови, за яких демократія могла існувати. Ліцеїстів навчали іншим стандартам, задля того, щоб створювати благо для громадян своєї країни.

В суботу19 жовтня ми відзначатимемо Свято шкільного товариства – Ліцейський день. Цього дня ми об’єднаємося задля того, щоб наше товариство стало якомога дружним та добрішим, щоб ми стали тими “стовпами”, на яких зможе спертися наше українське суспільство.

Текст: Дмитро Нікулін

Фото: Анастасія Артюх