Шкільне свято “День народження Астрід Ліндгрен”

Це шкільне свято книги і читання. І відзначається воно за законами дитячого читання: с пригодами, пустощами, смаколиками, глибокими міркуваннями і радощами.

Фрагмент, зображений на фото, – шкільна традиція, яка називається “Троянда для Астрід”. Завдяки цій шведській письменниці в житті нашої школи відбулося і відбувається чимало важливих подій: це й глибокі уроки-міркування, і партнерські візити на батьківщину Астрід Ліндгрен – до Швеції, і візити наших шведських друзів до Полтави, і кулінарні традиції шкільної їдальні, і щотижнева фіка, і наша газета “Довгапанчоха”…

– Дякую Астрід за чудові хвилини мого дитинства, проведені з книгами!
– Дякую за мого улюбленого героя Карлсона, я схожий на нього і мені це подобається!
– Дякую Астрід за її громадянську позицію, яка просунула вперед її рідну країну й увесь світ!
– Спасибі, Астрід, за те, що ти була впевнена, що діти можуть зробити багато. Це дійсно так!

це лише кілька слів із промов, які пролунали в залі.

Особливою подію кожного 14 листопада є поповнення експонатами шкільного музею Астрід Ліндгрен. Цей музей – унікальний, єдиний в Україні, і, по суті, є музеєм дитячої книги та читання. Експонати музею традиційно виготовляються класами і є результатом уваги до художньої деталі. В музеї з’явився замок від підвалу старого замку в Лільчопінгу, де Калле Блюмквіт знайшов скарби, викрадені злочинцями. А ще – кам’яне серце лицаря Като, макети Столярової садиби та будиночка Карлсона і навіть… дорога, якою мандрували Расмус-волоцюга та його друг Оскар.

Цього дня традиційно змінюється виставка ілюстрацій до книг Астрід.

Щоб створити справжню ілюстрацію, потрібно найглибше зрозуміти світ художнього твору. І нашим художникам це вдалося!

Справді гарні дитячі книги надихають на гарні справи, допомагають змінити й покращити світ. Одним із незвичайних завдань цього року стала “Добра справа в дусі Астрід”, і 7 клас виконав її посадивши трояндовий кущ – як частинку трояндового саду тата-короля із повісті “Міо, мій Міо”. Тож троянда Астрід квітнутиме на шкільному дворі щоліта, а благодійний концерт в дусі цирку “Калотан”, що його влаштував Калле Блюмквіст з друзями, можливо, стане традицією.

А на цьому фото – розваги за книгами Астрід. Однією розвагою, що дуже сподобалася всім учасникам став танець розбійників, який за книгою про Роні поставив 8 клас.

А ще були конкурси знавців творчості Астрід, які відбулися в чотири етапи – за книгами про Пеппі, Карлсона, Роні, Міо, Мадікен, Еміля, Калле та дітей з острова Салькрока. І мандрівка “О, Міраміс” – коней, цих благородних тварин Астрід дуже любовно зображувала у своїх книгах. А також шкільна літературна конференція за книгами Астрід Ліндгрен. І звісно, щаслива мить – 6 тортиків від екіпажів і 112 свічок. Адже саме стільки років виповнилося від дня народження цієї чудової дитячої письменниці.

Ця традиція народилася, коли свічок було ще 92 і Астрід ще можна було зателефонувати і побажати міцного здоров’я. Зараз це зробити вже не можливо, але можна розгорнути книгу її книгу, і диво відбудеться знову.

– Лізо! Я за вихідні прочитав “Роні, доньку розбійника”, яку ти мені дала! – ця новина, якою шестикласник Давид поділився з восьмикласницею Лізою Проскуровською, керівником шкільного проекту “Музей Астрід Ліндгрен”, і є свідченням, що освітній проект “Шкільне свято “День народження Астрід Ліндгрен”” відбувся!