Люсія 2019

Щороку 13 грудня мешканці скандинавських країн святкують одне з визначних зимових народних свят – свято Люсії, що символізує день народження нового сонця і святом світла. Традиційною обрядодією цього дня є люсійна хода – дівчата та хлопці в білому вбранні та зі свічками, що ходить вулицями, торговими центрами, будинками та приносить з собою світло та добро в дім. Наша школа вже давно активно вивчає культуру Швеції, тож щороку втілює цю традицію і в наше життя.

Однак цього разу нам вдалося вийти за межі нашої школи, пройшовшись Люсійним почтом коридорами та магазинами ТРЦ “Київ”.

  “Цьогорічною акцією ми хотіли не лише відтворити гарну шведську традицію, але й створити можливість доторкнутися до шведської культури і для мешканців нашого міста. Тож сьогодні ми пройшлися нашим почтом одним з найбільших ТЦ Полтави. Аналогом люсійної ходи в нашій культурі є обряд віншування – дарування найкращих побажань на майбутнє. І було приємно бачити, що наша хода мала відгук у серцях відвідувачів, що з усмішкою дивилися на нас та з зацікавленням слухали розповідь про зміст нашої обрядодії. Дуже приємно було отримати підтримку наших волонтерських проектів – подарунки до Миколая для родин у скрутних обставинах від магазину Jysk-Полтава”, – говорить організаторка справи Анастасія Скабарихіна

Протягом години ми змогли обійти майже всі поверхи ТРЦ, завітавши до трьох магазинів (Jysk, Цитрус, Фокстрот). В кожному з них очільники цьогорічного проєкту проводили невелику культурознавчу розповідь про зміст цього обряду та закликали людей підтримати наші волонтерські проєкти.

Текст та фото: Андрій Заболотніков