Створюйте антикорупційний простір навколо себе!

У понеділок, 9 грудня наш гурт мав нагоду поновити уже набуті знання та отримати нову інформацію про те, чому та як корупція негативно впливає на наше життя.

Допомогли здійснити цей освітній проєкт учні 11 класу Катерина Мороз, Андрій Заболотніков, Олександр Супрунець. Завдяки їхній роботі протягом пари учні змогли розібратися в тому, що таке корупція, звідки та як давно вона виникла, які заходи вживаються в нашій країні для запобігання їй, а також про позитивні практики країн, яким свого часу вдалося подолати корупцію.

Як виявилося, корупція є дуже давнім явищем для всього людства, адже своїм корінням походить ще із XXVI ст. до н.е, і набула найбільшого розквіту в Давньому Єгипті. Саме там вона сформувалася в тому вигляді, в якому дійшла до нашого часу.

Вдалося також дізнатися про досвід багатьох розвинених країн у боротьбі з корупцією.
До прикладу, у Сінгапурі подолати її вдалося буквально за одне десятиліття, завдяки продуктивній роботі усіх органів влади, що були створені для боротьби з корупцією.
Схожа ситуація відбулася і з Гонконгом та Грузією. Але особливої уваги тут заслуговує Фінляндія, адже там це досягнення належить не просто державній владі чи конкретному політику, а всьому фінському суспільству.

Весь урок пройшов продуктивно, адже у кінці заняття шкільна громада усвідомила те, яку загрозу корупція несе суспільству, та які є шляхи її подолання. І, що не менш важливо, кожен зрозумів, що успіх у боротьбі з цією “хворобою суспільства” залежить лише від кожного з нас.

Текст: Андрій Заболотніков, екіпаж “Чумацький шлях”