Науковий Харків і зміни клімату: період науки 2020

Нещодавно в нашій школі почався традиційний період ,,Я і наука‘‘.
Цьогоріч головним завданням стало дослідження глобальних змін клімату. Уже відбулися уроки географії, присвячені кліматотвірним чинникам та розбиралися в природі атмосферних явищ.

«Сьогодні на уроці фізики ми розглядали тему “Парниковий ефект”. Найбільше мене зацікавила тема інфрачервоного випромінювання. Найбільше мене вразило, що ультрафіолет потрапляє на Землю і відбивається від земної поверхні, утворючи інфрачервоне випромінювання. Рухаючись до атмосфери, випромінювання зупиняється через так звану плівку і залишається у земній атмосфері», – такими відкриттями поділилася учениця 11 класу Оксенія Логачова.

«Мені сподобався урок фізики. Я вважала, що всі завжди знали про шкідливість ртуті. А виявилося, що раніше люди жили недовго якраз через те, що не знали про шкідливість ртуті та навіть робили з неї ліки», – таким було відкриття учениці 7 класу Єлизавети Стефановської.

Важливою подією для гурту стала виїзна школа «Харків науковий». У планетарії учні змогли познайомитися з таємницями космосу і здобути знання з астрономії.

Далі увесь шкільний гурт був розділений за віком для роботи в музеях наукових відкриттів. Програма 5-8 класів відбулася в «Ландау-центр» університету Каразіна, а старшокласники відвідали науковий парк «Синергія» при ХНУРЕ та познайомилися з університетом.

«Я відкрив для себе, мабуть, один з найкращих ВНЗ України – Харківський національний університет радіоелектроніки. Після того, як я дізнався, що тобі дає навчання в цьому виші, можу впевнено порекомендувати його тим, хто захоплюється IT-технологіями і не хоче їхати з України! А ще я зустрів тут свого старого друга Данила Сергієнка, випускника нашої школи, який нині навчається в ХНУРЕ», – говорить десятикласник Дмитро Нікулін.

Ми переконалися, що наука це справді цікаво!

Текст: Рената Геращенко, 8 клас