Як клімат впливає на життя людини?

У межах періоду «Я і наука», який щорічно проходить у нашій школі, традиційно проводяться інтегровані уроки з природничих дисциплін. У фокусі – важливі для світу проблеми, на розв’язання яких сьогодні працює наука. Цьогоріч у школі викладається спецкурс «Глобальні зміни клімату», щоб сформувати сучасний світогляд та екологічне мислення.

Одним з таких уроків був урок «Як клімат впливає на життя людини?». На цьому уроці ми дізналися, що клімат відіграє надважливу роль у житті людини. Після експрес-огляду питання ми в командах розглядали вплив клімату на жителів Аляски, громадян острівних країн, мешканців гірських територій та тропічного поясу. До прикладу, ми з’ясували, що океан – дуже важливий чинник. Він визначає вологість території, тип ґрунтів, що дуже важливо для сільського господарства, також саме океан є значним економічним фактором.

«На цьому уроці я дізнався, що тропічні пояси знаходяться на 30-40 широтах. В цій місцевості ніколи не буває мінусових температур. Пасати – це постійні вітри, що дмуть із 30-х широт до екватора», – ділиться відкриттями Трохим, учень 6-го класу

Такі уроки дуже інформативні й корисні для сучасного громадянина. Тема клімату зараз червоною ниткою проходить через найважливіші події світу. Ми дуже вдячні, що маємо можливість дізнаватися більше про світ навколо нас.

Для цього і створено період «Я і наука».

Текст: Анастасія Гунченко, 11 клас

Фото: Микола Дмитрієв, 7 клас