Ми, статистика та проблеми клімату

Триває період “Я і наука – 2020”. Однією з його складових є спецкурс “Глобальні зміни клімату”. Вивчаючи цей курс, ми відкриваємо для себе, що таке клімат, як він на нас впливає, як ми на нього впливаємо та вивчаємо проблему глобального потепління.

Нещодавно відбулася презентація результатів практичної роботи з математики «Дослідження проблем глобального потепління» в межах спецкурсу «Глобальні зміни клімату». На цій презентації учні 5-11 класів представляли власні результати дослідження факторів, які спричиняють глобальне потепління.

5-6 класи мали представити дослідження витрат води – у своїх родинах, в Україні та у світі. 7-8 класи вивчали проблему вирубки лісів, танення льодовиків, викиди парникових газів. А 9-11 класи представили навіть власні прогнози: “Що буде, якщо ми не будемо вживати заходів щодо розв’язання проблем змін клімату?” і “Що буде, якщо ми будемо вживати заходів щодо розв’язання проблем змін клімату?”

Кожен клас багато попрацював для того, щоб зробити дослідження.

А між розповідями Олег Володимирович, наш вчитель математики, проводив квіз з цукерками, щоб навчатися нам було веселіше та смачніше!

«Мені було дуже цікаво дізнатися, яка з країн найбільше вирубує ліси та як швидко тануть льодовики. Для мене було приголомшливою новиною, скільки за рік тане льодовиків!» – ділиться враженнями Максим Заболотніков, учень 8 класу.

Математику вважають царицею наук, без якої не обходиться жодна інша наука, і сьогодні ми переконалися, що це справді так.

Текст: Дмитро Нікулін, 10 клас

Фото: Микола Дмитрієв, 6 клас