Карантин як тест на ефективність

Країна вийшла на карантин. Це неабияке випробування для навчальних закладів. Але наша школа ефективно працює з першого його дня. Як і завжди, учні планують свій день, формують задачі саморозвитку, аналізують досягнення. Навіть працюють соціальні проекти!

Активно працюють групи у Viber – така група є у кожного класу. Щодня учні отримують розклад, який структурує їхню навчальну діяльність і зорієнтований на особливості навчання на карантині.
Щовечора учні отримують завдання від вчителів – зміст роботи на уроці. По закінченню уроку вони мають надіслати виконане завдання: фото зошита, аудіовідповідь, відеозапис, фото виконаного тесту.

Як і в школі, учні навчаються вкладатися в дедлайни, а в кінці дня аналізують свої здобутки. Відбуваються загальні зустрічі – для спільних уроків чи обговорень, для аналізу соціальної взаємодії та планування. Але тепер – шляхом відеоконференцій.

Тьютори знаходяться в постійному контакті з учнями – так, як це відбувалося й у школі: з 8:10 до 17:30, а іноді й пізніше. Це вони повідомляють розклад, налаштовують школярів на день, перевіряють плани, виставляють актуальні навчальні задачі, контролюють виконання кожного завдання з різних предметів, мотивують учнів до праці над класними та індивідуальними проєктами, проводять рефлексії… Словом, допомагають всьому класу й кожному зокрема рухатися вперед.

Ось що розповідає про сьогоднішній день восьмикласниця Рената Геращенко: “У мене був дуже складний та насичений день. Проте я змогла всюди втрапити в дедлайни, виконати заплановане та навіть перекрити гірші оцінки – кращими. І якщо притримуватись девізу “Я – це мої дії‘”, то сьогодні я собою задоволена. Бо мої дії були спрямовані не лише на навчання, а ще й на саморозвиток. Сьогодні я повністю задоволена своїми діями – повністю задоволена собою”.

Школа “Паросток” онлайн залишається собою – закладом з цікавим, напруженим та ефективним навчанням.