English: віддалено та продуктивно

На цих вихідних в житті та освіті кількох учасників шкільного гурту відбулася знакова подія: вони зателефонували аж у США й поспілкувалися (звісно, англійською!) з другом нашої школи, колишньою волонтеркою Шарі Вілсон. Таку можливість мали ті, хто став переможцем гри “Duolingo” за тиждень.

Гра “Duolingo” увійшла в наше шкільне життя на початку другого триместру і нині допомагає учням бути постійно включеними у вивчення англійської мови.

Цей мобільний додаток не лише допомагає закріпити знання з англійської, але й тримає в мовному середовищі, привчає до системної роботи та відповідальності за результат.

– Я рада, що в мене з’явилася така можливість –поговорити з носієм мови, – ділиться враженнями восьмикласниця Ліза Проскуровська.

– Було складно вчасно перефразувати речення та знайти слово-відповідник, яке знаєш. Але ми говорили на різні теми! Шарі цікавилася моїми думками, я відповідала, і ми з нею дуже гарно поспілкувалися. Дякую за такий чудовий приз! – приєднується її однокласниця Рената. 

Говорить вчителька англійської мови Олександра Говорова:

– Віддалене навчання гостро поставило питання освітніх технологій, і за час карантину я відкрила багато хороших ресурсів. Але основна мета віддаленого навчання полягає не в тому, щоб учні розважалися на креативних сайтах. Мета, над якою ми працюємо разом, – навчитися вільно висловлювати англійською свої думки: і письмово, й усно. А в цьому не обійтися без тренування, без практики спілкування, роботи над вимовою. Не думаю, що існує якийсь більш дієвий спосіб дистанційного навчання, окрім системної та чітко організованої роботи.
Карантин – умови, в яких важливою є можливість бути присутнім у житті інших, тому учні мають більше мотивації для сілкування, обміну думками – а це найголовніше для вивчення будь-якої мови.

На уроках англійської зараз активно використовується Zoom, але крім того, щоуроку школярі отримують пакет завдань для опрацювання. Всі завдання розподілені по рівнях, хто виконує всі – отримує приз (теж освітній, звісно). Завдання формулюються так, щоб учні могли тренувати різні навички – від оволодіння теорією до слухання та говоріння.

Навчання онлайн відкриває нові можливості, і ними вдається ефективно скористатися!