Awareness. Responsibility. Action

Тренінг з такою назвою організувала ГО Педагогічний центр «Академія» за підтримки благодійного німецького фонду EVZ та організації EUROPEANS FOR PEACE – Network group. А учасниками стали молодь та школярі нашого міста. І серед них учні та випускники нашої школи.

Говорить організатор тренінга Олександра Говорова: «На сумці з цього фото написано: “Як я можу бути певним, що цю сумку виготовили не діти?” А й справді — як? Як впевнитися, що джинси, светри, футболки, шкарпетки, плаття, кепки, кросівки, які ми вдягаємо, не зроблені руками дітей чи дорослих людей,щ змушених бути рабами? За останні десятиліття сотні відомих компаній засудили за використання рабської праці, але ситуація поки що не змінилася. І нас це теж стосується, бо ми споживаємо її «плоди». Але якщо так, то в наших силах і змінити це — саме тому було організовано цей тренінг».

Учасники не тільки дізналися про рабство в сучасному світі, його причини та наслідки, але й знайомилися з різними способами переробки та повторного використання одягу.

Перший день був присвячений зануренню в тему сучасного рабства: як воно представлене у сучасному світі, в яких галузях використовують рабську працю, в яких умовах і де працюють раби. Дізналися назви брендів, які піднялися за рахунок рабської праці і поміркували, яким чином кожен може вплинути на цю ситуацію. І дійшли до висновку, що необдуманою покупкою брендових речей, нераціональним використанням одягу кожен долучається до проблеми використання рабської праці.

Другий день було присвячено практичним діям — спершу відбувся ярмарок обміну речами, а потім настала черга воркшопів із відновлення одягу та його переробки.

Діляться враженнями учасники тренінгу:

«Це був справжній виклик моєму звичному сприйняттю ситуації».

«Мені дуже сподобалося реконструювати одяг».

«Дуже цікаво було виготовляти килимочки зі старого одягу так, як це робили наші бабусі».

«Відколи дізналася, як виготовляються речі різних брендів, я зовсім інакше ставлюся до такого явища, як мода».

«Бути сучасною людиною означає економити ресурси. Дякую за навчання!»