Для спільного блага

У понеділок відбулося важливе культурознавче свято – Ліцейський день. Його призначення – завершити важливий етап формування здатності до дії в команді, уміння діяти «для спільного блага» (таким був девіз ліцею, де навчався Пушкін). У цей день актуалізуються цінності шкільного товариства, творчості і честі, оспівані видатним поетом. Одна з традицій цього дня – акція «Для спільного блага». 

Кожна команда здійснила свій проект.  П’ятикласники висадили 5 троянд. 

Шестикласники назвали свою акцію «Суперквітник». Ось їхній звіт: полили 30 кущів троянд, 8 кущів калини, вирвали бур’яни під вікнами їдальні та за школою, разом з семикласниками розсортували купу бур’яну: відправили частину в компостну яму, а частину сушити для спалення. Сьомий клас організував утилізацію батарейок, пластику та заліза. Восьмий провів напередодні благодійну кінофіку, і зібрані кошти (а це близько тисячі!) перерахував дівчинці, яка бореться з онкозахворюванням.

У шкільному житті з’явилися важливі покращення: нова карта світу, подарована 7 класом, плакати «17 Цілей сталого розвитку та наші активності» від учнів 9-го, два фруктових дерева від восьмикласників.

А шостий клас вирішив, що подарунком школі буде посаджений каштан та «Кулінарна книга школи «Паросток»». Каштан – тому що у шкільній пісні, складеній випускниками, є рядочки «тихо й мирно стоїть облетілий каштан біля школи», але кілька років тому комунальні служби зрубали цей каштан. Тож школярі вирішили зробити знову пісню правдивою. Саджанець допоміг знайти дев’ятикласник Геннадій, він же допоміг посадити каштан, полити та засипати родючою землею. 

«Кулінарна книга школи «Паросток»» – це зібрання рецептів страв, які традиційно готують школярі до різних свят. 

Шестикласники тренували здатність до командної роботи: Володимир сфотографував ті рецепти, які вдалося знайти. Злата намалювала обкладинку, Софія працювала в гугл-презентаціях, Альона писала вступи до тематичних розділів. 

Отака командна робота відбувалася й в інших класах.

Можемо бути впевнені – шкільне товарство готве діяти та створювати!