Школа – модель ООН

Членство в мережі асоційованих шкіл ЮНЕСКО базується для нас на твердій прихильності шкільної громади до ідеалів та цінностей ООН. Ми працюємо над проєктами, що пов’язані з розбудовою миру та правами людини, сталим розвитком, глобальним громадянством та міжкультурною комунікацією, розвиваємо дитячу дипломатію, вивчаємо і відзначаємо пам’ятні дати ООН. Форма участі в мережі може бути різноманітною. Цієї суботи вся наша школа перетворилася на модель ООН, а лідерами комітетів стали дев’ятикласники.

Модель ООН — правова гра, що імітує засідання справжніх комітетів Організації Об’єднаних Націй. Започаткована гра у 1953 році у Гарварді. Навчання через «Модель ООН» формує здатність до лідерства, ініціативність, досвід публічних виступів, здатність формувати відносини з людьми, що мають альтернативні думки і точки зору. Кожен делегат представляє точку зору однієї держави-члена Організації Об’єднаних Націй, досліджуючи політику цієї країни та презенує ці погляди іншим делегатам.

Дебати контролюються за допомогою конвенцій і правил, заснованих на тих, які використовуються на справжніх міжнародних самітах. Під час роботи в комітеті учасники виконували роль делегата та голосували на Генеральній Асамблеї. 

Ось якими враженнями вони діляться:

«Я дізналася, які освітні проблеми існують, про їхні масштаби та дуже добре розібралась в темі освіченості та неосвіченості в світі. Я зуміла бути гідним лідером, змогла пояснити учасникам важливість вирішення цієї проблеми. Я відчула, що мій комітет справді був зацікавлений в отримані знань, я відчувала, що вони справді хочуть знайти вирішення данної проблеми та те, що після наших засідань ми всі стали справжньою командою». Рената Геращенко, 9 клас

«Я зумів бути гарним лідером команди і відчув єдність нашої команди під час спільної роботи». Тимур Голишенко, 9 клас.

«Участь у грі «Модель ООН» була для мене важливою, тому що я дізналася, чому люди стають біженцями, яка їхня кількість,які країни борються з цією проблемою. Я зуміла донести цю тему й до інших учнів. Я зрозуміла, яке це важливе і актуальне питання. Це стало зрозуміло по фідбеку і по включенності учнів. Я відчула, що наш шкільний гурт був справді на міжнародному рівні, і мовби побувала на  засіданні Генеральної Асамблеї». Софія Гаврюк, 8 клас.

Робота була надзвичайно продуктивною. І дистанційний формат не став перешкодою!