Свято, яке запросили в родини

13 грудня – особлива дата у шкільному календарі. Це культурознавче свято «День Люсії». Традиції цього шведського свята дуже подобаються дітям, й учні висловили бажання відтворити їх і цього року – попри всі карантинні перешкоди. 

День Люсії відзначається в скандинавських країнах і належить до різдвяного циклу. У школі воно використовується для формування уявлення про передріздвяні традиції європейських країн та вивчення шведських народних традицій. У Швеції ми маємо партнерів, тож активно вивчаємо її культуру. 

Момент «програвання звичаю», посилює сприйняття складного культурознавчого матеріалу та створює атмосферу очікування Різдва.

У свята Люсії є кулінарна складова (булочки з шафраном) та обрядова – люсіїна хода. Зазвичай обидві складові відтворювалися в школі.Тож цього року свято «запросили» в родину. 

Учні 6 класу разом з дев’ятикласницею Ренатою Геращенко підготували для гурту відеорецепти традиційних шведських булочок з шафраном та різдвяного печива papperkakor. Тож кожен зміг випекти смаколики вдома і пригостити батьків. 

Вдалося навіть здійснити люсійну ходу – напередодні, бо свято припало на неділю.  Люсією школи в цьому році стала восьмикласниця Софія Гаврюк: традиційно обирали за доброчинністю. 

А багатьом школярам вдалося розбудити батьків піснею й організувати сніданок з булочками, кавою та розповіддю про свято.

Враженнями діляться батьки Лізи Стефановської: 

«Вранці Ліза розбудила нас з ароматною кавою та печивом, яке вона приготувала напередодні. Також заспівала пісню, яку виконують дівчата під час люсійної ходи в Швеції. А також ми знаємо, що другим завданням було розповісти про свято Андрія та його традиції. Ми змогли поворожити на свою долю за допомогою балабушок, спечених Лізою. Також  переглянули відео інсценування традиції цього дня, зроблену учнями. Дуже вдячні за допомогу у втіленні народних традицій в нашій родині!»