Мені знадобиться вміння бути відповідальною

По закінченню триместру кожен мав можливість виголосити свою промову свідомого здобувача освіти. Ось слова, з якими звернулася до гурту шестикласниця Влада Рукас, яка виборола першість у цьому триместрі.

Дорогі учні, шановні вчителі! Я хочу привітати всіх із закінченням триместру. Це був перший триместр для мене в новій школі. І за такий короткий проміжок часу я дізналася дуже багато – більше, ніж за всі 5 років навчання в попередній школі. Тому моя промова свідомого здобувача освіти буде довгою. 

У січні я дізналася про дитячу працю. Раніше я навіть не здогадувалася, що мільйони людей тяжко працюють майже задарма або й взагалі безоплатно – як раби. 

В лютому під час перегонів за фільмом «Буря в Арктиці» я дізналася про існування озонових дір, про те, наскільки атмосфера та озоновий шар важливі для нашого існування.  А коли був етап «Фізика», мені вдалося отримати найкращий результат, бо готувалася до цих перегонів найретельніше. Я дізналася про катамаран, який збирає сміття в океані, і зрозуміла, що потрібно діяти просто зараз. Треба пам’ятати, що ми – це світ, ми – це майбутнє.

У цьому триместрі я вперше торкнулася історії Другої світової війни та навчилася визначати географічні координати. А ще я навчилася висаджувати розсаду, доглядати за нею та готувати ґрунт. Я дізналася про історію дня святого Валентина. А найцікавіше для мене було робити опудало й млинці та відзначати свято Масниці в усіх його традиціях.

Я дізналася, що таке командна праця та командний результат. Раніше я не відчувала себе в команді, а зараз відчуваю, що мій клас – це моя друга сім’я.  

Раніше я навіть у черзі в лікарні я боялася запитати, хто крайній. Я стояла аж доки з кабінету виходила остання людина, щоб підійти до лікаря та взяти довідку. А тепер я вже не боюся питати в автобусі, як називається зупинка, де ми знаходимося, та яка буде наступною. 

Я зуміла подолати себе в підготовці до іспиту з географії та української мови. Бо гадала, що, поки вийду до дошки, забуду все, що я вчила.  Вдома я тренувалася: влаштовувала для себе тренувальні іспити та розповідала по кілька разів усі білети, щоб бути повністю впевненою та скласти іспит на бажаний результат. 

Я вважаю, що всі отримані за ці півтора місяці знання є дуже потрібними та знадобляться мені в майбутньому. А ще я гадаю, мені знадобиться вміння бути відповідальною, бо це одне з головних умінь, які мають бути у кожного. 

Я хочу подякувати кожному тренерові. Бо Олена Василівна ви вчили мене роботі з командою, Ольга Павлівна – відповідальності, Ілона Володимирівна – точності в знаннях. Дуже дякую Ользі Григорівні за корегування моєї роботи та Володимиру Валерійовичу за те, що тепер умію висаджувати розсаду.  Дякую Олександрі Іванівні за вивчення англійської мови та Олегу Володимировичу за дуже гарне пояснення матеріалу з математики. 

Дякую всім, дорогий шкільний гурт, за таку велику увагу до мене та за підтримку!