Мене вразило наскільки нехтують правами людей

25 березня – Міжнародний день пам’яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі. Це про особливий і трагічний період історії людства. Його наші учні досліджували сьогодні на уроці “Я і світ”, а до того – на уроках мистецтва, переглядаючи фільми “Хатина дядька Тома” та “12 років рабства”

Шестикласники представили гурту своє дослідження “Жуль Верн: письменник, який боровся проти рабства” за романом “П’ятнадцятирічний капітан”.

Ось що школярі визначили як своє відкриття:
“Сьогодні я дізналася, що трансатлантичне рабство існувало 400 років та за цей час в рабство потрапило 15 мільйонів рабів. Я дізналася, що нині в рабстві перебуває понад 280 мільйонів людей, тепер знаю, що таке плантації. Мене вразило наскільки нехтують правами людей”.
Влада Рукас, 6 клас
“Про все це мені важливо було дізнатися, бо страждання цих людей потрібно пам’ятати”.
Альона Крамарева, 7 клас.
“Мені було важливо зрозуміти, що таке рабство і яка відмінність його від кріпацтва, дізнатися, чи є в Україні рабство, дізнатися, що таке трансатлантична работоргівля”.
Богдан Медяник, 7 клас.
“Мене вразило, як Жуль Верн зобразив у своєму творі проблему рабства. А ще більше вразило, що це ганебне явище існує й до сьогодні – 228 мільйонів людей у сучасному світі є рабами”.
Анастасія Шаповалова, 6 клас.

Бути асоційованою школою ЮНЕСКО – це означає бути в контексті найважливіших проблем світової спільноти.
Сьогодні гуртові це справді вдалося.