Початок квітня: освітня партитура тижня

Щотижня складається освітня партитура на основі шкільного календаря. Ось якою вона була на початку квітня.

У понеділок учні занурилися у сприйняття поезії. На них чекала година поезії “Поезія – слово! Поезія – пісня! Поезія – чиста душа!”. Учні мали змогу продекламувати твори українських поетів, а також – вірші Едуарда Асадова, усвідомити провідні мотиви цих поезій, поміркувати, що таке поезія для людини, а також довідатися про кожного з авторів. 

У вівторок школярів чекав урок українознавства про свято Теплого Олексія, а також виїзна школа на пасіку. Учні познайомилися із змістом та традиціями цього свята, розібралися в особливостях будови бджіл та їхньому значенні для нашого життя, зрозуміли, як виглядають вулики і що таке апітерапія.

Першого квітня, у четвер учні взяли участь у проекті “Освіта не за партою: гоголівські місця Полтави”. Вивчення біографії Гоголя як знайомство визначними місцями нашого міста. Також у цей день учні мали можливість зануритися у світ гоголівських творів під час уроку-концерту. Вони читали в ролях уривки творів, тренували уміння виразного читання та сприйняття художнього тексту. День гумору відзначили годиною гуморесок українських письменників.  

У п’ятницю взяли участь в освітньому проекті “Птахи – жителі планети Земля”, де поєдналися командна робота та знання з біології. Метою було сформувати сприйняття птахів як рівноправних мешканців нашого світу, усвідомити важливість біологічного різноманіття і поваги до нього. 

Субота стала часом мотивації до читання. Цьому посприяла читацька конференція “Сторінками добрих книг” з нагоди Міжнародного дня дитячої книги, до якої учні готували буктрейлери про улюблені твори. Задачею було надихнути на усвідомлене читання, показати значення хороших книг та обмінятися читацьким досвідом. 

Протягом тижня наші учні почали знайомство із найбільш трагічною сторінкою людської історії  – Другою світовою війною. Занурення в цю тему приурочене Міжнародному дню звільнення в’язнів концтаборів, який відбудеться 11 квітня. Мета цього періоду – допомогти усвідомити, до чого призводить ідея вищості за расовою чи національною ознакою, формувати толерантність та обізнаність в галузі історії.

Перший тиждень квітня був наповнений важливим освітнім змістом, щоб у кожного учня було якомога більше можливостей для розвитку.