“Greener Ukraine”: простір для екологічних ідей

Освітньою подією 15-16 квітня став екофорум “Greener Ukraine”, який відбувся онлайн. Сучасний формат, який дозволив об’єднати людей з різних куточків України. Лідерами комітетів були восьмикласники, а серед учасників – активісти та лідери місцевих громад, школярі, вчителі та студенти з різних куточків Украни.

Два дні форуму стали справжнім простором для тих, хто формує безпечне майбутнє України.

Чим небезпечне сміття? Як ми причетні до цієї проблеми? Що ми можемо змінити, щоб її вирішити? Відповідь на ці питання шукали учасники комітету “Переробка сміття”.

Учасники комітету “Обережно: пластик!” з’ясували, що кожен може замінити пластикові речі на більш екологічні, розповісти друзям, рідним про цю проблему та пошукати проблеми вирішення, відмовитися від одноразової та надлишкової упаковки, стимулювати обмін речами, щоб зменшити їх кількість. І навіть – про вчених з Сумщини, які створили пакетики, подібні до пластикових, але абсолютно екологічні. Міркували й на державному рівні – про запровадження відповідальності виробника за життєвий цикл товару.

Комітет “Чиста атмосфера” розглянув проблему спалення лісів, викидів транспортних викидів в атмосферу та становище в Україні.
Всі працювалиплідно й натхеннно!

Ось що вдалося учасникам форуму:
– обмінятися досвідом і думками;
– неформально поспілкуватися в групах, де об’єдналися люди різного віку та статусу;
– дослідити різні способи вирішення проблем.

Таке єднання переконливо свідчить, що в Україні є люди, готові змінювати світ і його екологію на краще. А це вже велика перемога!